1.jpg

Dnia 30 listopada br. w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z bokserem – panem Jakubem. Pomysłodawcą i organizatorem zajęć była pani Katarzyna Wielogórska. Zajęcia te spotkały się z ogromnym zainteresowaniem dzieci.

Bokser opowiedział naszym uczniom o dyscyplinie sportu, jaką jest boks. Pokazał, jak należy przyjąć postawę bokserską oraz jak poruszać się w ringu. Dzieci, pod czujnym okiem zawodnika, miały okazję ustawić się, prawidłowo trzymając gardę oraz wyprowadzić kilka podstawowych ciosów.

Kolejną atrakcją, jaką zapewnił naszym uczniom bokser, była możliwość obejrzenia i przymierzenia akcesoriów niezbędnych w ringu, takich jak kask bokserski i rękawice. Dzieci mogły również uderzyć w tarcze bokserskie trzymane przez  trenera oraz nauczyć się prawidłowo skakać na skakance.

Bokser wyjaśnił dzieciom, że boks to sport, który nie polega na uderzaniu na oślep przeciwnika, lecz na myśleniu i analizowaniu tego, co robi rywal oraz sam zawodnik, który chce wygrać walkę.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły bokserowi obrazki przedstawiające dyscyplinę sportu, którą się zajmuje i podziękowały mu za ciekawe zajęcia. My również bardzo Panu dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Katarzyna Wielogórska