73523560_2496646933883490_5750899722592190464_n.jpg
„TOTUS TUUS”

“Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”.

W piątek w naszej szkole odbył się XIX Światowy Dzień Papieski, natomiast w niedzielę w kaplicy znajdującej się niedaleko naszej szkoły przedstawiliśmy krótkie widowisko poświęcone życiorysowi Jana Pawła II. Takim sposobem uczciliśmy setną rocznicę urodzin Karola.

Krótko o naszym rodaku :

Wszyscy wiemy, że Karol urodził się w Wadowicach w 1920r. Świetnie się uczył, uwielbiał grać w piłkę, a koledzy nazywali go Lolek. Karol grał również w teatrze, przyjaciele wróżyli mu karierę aktora, ten jednak postanowił, że zostanie księdzem. Podczas II wojny światowej studiowanie w seminarium nie należało do zadań najłatwiejszych, jednak jemu się udało i 1 listopada 1946r. Karol otrzymał święcenia kapłańskie.

Jan Paweł II uwielbiał młodzież. Często spotykał się z nimi podczas ognisk. Przemawiał do nich. Ze swoimi studentami wyruszał na spływy kajakowe, inni nazywali go wtedy Wujkiem – z obawy przed milicją. Wtedy, podczas jednej z takich wypraw dowiedział się, że zostanie biskupem. Miał wtedy 38 lat.

16 października 1978r. – świat wstrzymuje oddech, to wtedy Karol Wojtyła otrzymuje imię Jan Paweł II. Inni wiedza tylko tyle, że nie pochodzi z Włoch, Jak się później okazuje Polak będzie miał duży wpływ na losy swojego kraju.  „TOTUS TUUS” CZYLI „Cały Twój”, to takie hasło przyświecało papieżowi podczas pontyfikatu.

Dokładnie 40 lat temu w 1979r. Karol odbył swoją pierwszą pielgrzymkę do Ojczyzny.  2 czerwca gościł w stolicy i właśnie stamtąd wypowiedział do nas bardzo ważne słowa „Niech zstąpi Duch Twój i odmieni oblicze ziemi”. Po 10 latach od wypowiedzenia tych słów w Polsce upadł komunizm.

Właśnie taki był nasz Papież : kochany, podziwiany, o wielkim sercu. Największy autorytet tego świata. Wzór, którego każdy pragnie naśladować.