MAKARON.jpg

Szukając Alaski

Każdy z nas ma coś do czego dąży. Na początku tytuł może nas zmylić ale jest to powieść o młodych ludziach, którzy szukają Wielkiego Być Może. Powieść została napisana przez John Greena którego możemy znać z takich powieści  jak “Gwiazd naszych wina” lub “Papierowe miasta”.

Książka opowiada historię młodego Milesia który rozpoczyna nowy rok szkolny w internacie. Ma dość nie typowe hobby, uczy się na pamięć ostatnich słów “wielkich” ludzi. Z rozpoczęciem roku szkolnego poznaje nowych przyjaciół, którzy uczą go żyć. Młodzi zbuntowani, niepokorni nastolatkowie  chcą żyć po swojemu. Milesie zakochuje się w niezwykle tajemniczej dziewczynie imieniem Alaska. Która obraca jego życie o 180 stopni.

Jest to już moja druga przeczytana książka tego autora. Na żadnej z nich się nie zawiodłam. W książce są poruszone problemy życia, które nie zawsze jest najłatwiejsze. Ale musimy sobie dawać z nimi radę. Może ta książka dla kogoś będzie inspiracją bądź nawet poradnikiem. Dla mnie jest na pewno niezapomnianą lekcją życia. Trzeba czytać między wersami. Spróbować wcielić się w postać.