1.jpg

Od siedmiu lat nasza świetlica jest organizatorem Międzyświetlicowego Turnieju w „Dwa ognie” klas II i III i zaprasza okoliczne szkoły do udziału w zawodach.

Tegoroczny turniej odbył się 20 lutego i o umówionej godzinie przybyły drużyny ze szkół, które uczestniczą w nim od początku organizacji gier – Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 z os. Wichrowe Wzgórze, Szkoły Podstawowej nr 12 z os. Zwycięstwa i Szkoły Podstawowej nr 65 z os. Kosmonautów.

Organizatorką i głównym sędzią zawodów jest od początku pani Jolanta Stęplowska, która przygotowuje specjalnie dla dzieci ze świetlicy tę ciekawą i dobrą dla zdrowia formę spędzania wolnego czasu. Sędziami pomocniczymi były panie: Jolanta Thiel i Brygida Kovacs. Przed rozpoczęciem turnieju pani Jolanta Stęplowska przeprowadziła rozgrzewkę i przypomniała zawodnikom regulamin rozgrywek. Po oficjalnym powitaniu wszystkich uczestników przez panią Brygidę i życzeniach powodzenia w grze dla zawodników, nastąpiło losowanie kolejności gier w meczach fazy grupowej. W meczach tych spotkały się zespoły z SSP 2 i SP 12 oraz SP 65 i SP 11. Obydwa spotkania dostarczyły dużo emocji widzom i samym zawodnikom, którzy dopingowali siebie nawzajem.

Do finału i gry o pierwsze miejsce przeszły drużyny z SSP 2 i SP 65. Ale wcześniej odbył się mecz o miejsce trzecie, gdzie spotkały się zespoły z SP 12 i SP 11. Po zaciętej grze miejsce to zdobyła ekipa z naszej szkoły. W finałowej rozgrywce, gdzie występowały dwie najlepsze drużyny turnieju, zwyciężył zespół z SSP 2.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu pucharów, wszyscy uczestnicy pozowali do pamiątkowego zdjęcia, a następnie otrzymali drobny poczęstunek.

Był to kolejny udany turniej i miło spędzony czas w gronie sympatycznych osób lubiących sport.

Brygida Kovacs