146484_0001.jpg

“Strzeż się głębin …”

Ostatnio pisałam Wam o książkach Melissy De La Cruz z serii “Następcy”. Dziś chcę wam zrecenzować nową książkę, której premiera odbyła się 13 września 2017 roku. “Bunt na Wyspie Potępionych” to trzeci tom książki z serii o potomkach złych łotrów z bajek.
Historia opisana w książce jest kontynuacją awantury Mal i Umy – córki morskiej wiedźmy Urszuli. Jak skończy się ten pojedynek? Wszystko stanie się jasne po przeczytaniu trzeciej części bestsellera ”Bunt na Wyspie Potępionych”.
“Płyniemy z prądem! Głęboko na dnie morza potężny trójząb króla Trytona znalazł się nieoczekiwanie za magiczną barierą otaczającą Wyspę Potępionych, na której żyją na zesłaniu łotrzy i banici. Uma, córka Urszuli, odwieczna rywalka Mal, nie może uwierzyć w swoje szczęście. Nareszcie choć raz dla odmiany przytrafiło się jej coś dobrego. Uma zamierza zrobić wszystko co w jej mocy, by wejść w posiadanie tego niezwykłego złotego przedmiotu. Aby zrealizować ten plan, potrzebuje pirackiej załogi. Kiedy Mal, Evie, Carlos i Jay dowiadują się o zaginionym trójzębie, uznają, że muszą go odszukać, zanim wpadnie on w ręce mieszkańców wyspy. Na szczęście dzieci łotrów mają talent do odnajdywania zaginionych magicznych przedmiotów. Podczas, gdy Uma szykuje się do wypłynięcia w rejs, razem z Harrym, synem kapitana Haka i Gilem, synem Gastona, a także innymi najgroźniejszymi piratami z Wyspy Potępionych, zreformowane dzieci złoczyńców opracowują własny plan, ponieważ Bena wezwały królewskie obowiązki. Mal, Evie, Carlos i Jay nie zamierzają przestrzegać wszystkich zasad podczas jego nieobecności. W końcu wykorzystywanie zła do czynienia dobra nie możne być naganne. Ekscytujący i pełen niebezpieczeństw wyścig po trójząb króla Trytona skłania dawne przyjaciółki do rywalizacji – oba zespoły walczą o przyszłość Auradonu. Drużyny Mal i Umy wypływają na wzburzone wody, ale tylko jedna łódź utrzyma się na powierzchni.”
Moim zdaniem książka jest bardzo ciekawa, tak jak wszystkie tomy z tej serii. Czyta się ją łatwo i przyjemnie. “Bunt na Wyspie Potępionych” jest jak na razie ostatnią książką z tej serii, która została wydana  spod pióra Melissy. Mam nadzieję, że autorka szykuje dla nas kolejny ekscytujący i pełen przygód tom, który jest kontynuacją tej serii.

Już nie mogę się doczekać.

Okładka książki