20190402_121535.jpg

Dnia 2 kwietnia dzieci z klasy 1c wybrały się na wycieczkę do Centrum Kultury Zamek.

Wzięły udział w VI edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci „Oko Kalejdoskopu”. Podczas seansu filmowego dzieci obejrzały kilkanaście krótkich filmików stworzonych przez ich rówieśników z całej Polski. Następnie udały się na wieżę zamku, pokonując aż 101 schodów, co bardzo im się podobało. Zostały zaproszone do zaimprowizowanego studia, gdzie – podczas warsztatów – animatorzy pokazali im specjalne stanowiska do tworzenia filmów. Stanowiska były zaopatrzone w szybę, farby, płyn i gąbkę do mazania oraz aparat fotograficzny i komputer.

Dzieci miały okazję obserwować pokaz tworzenia kolejnych klatek filmów animowanego na jednym z takich stanowisk, przygotowany przez animatorów. Po pokazie i instrukcji tworzenia filmu dzieci w 3-osobowych grupach przystąpiły do samodzielnej pracy. Tworzyły rysunki, malując postaci w różnych pozach, mazały i projektowały kolejne. Robiły im zdjęcia, a następnie komputer tworzył z nich sekwencje kolejnych klatek filmu. Było to możliwe dzięki zainstalowanemu na nim programowi Dragon Frame. Na koniec podziwiały wszystkie przygotowane przez kolegów i koleżanki filmiki.

Udział w warsztatach stanowił dla wychowanków świetlicy nowe i bardzo interesujące doświadczenie. Dzieci rozbudziły swoją wyobraźnię i poszerzyły horyzonty poznawcze. Organizatorem wycieczki była pani Anna Kubas.

Anna Kubas