DSC06162.JPG

Jednym z zawodów, w których kształci nasza szkoła jest technik mechatronik. Mechatronika jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki i techniki. Bazuje na wykorzystaniu wiedzy i umiejętności z zakresu mechaniki, budowy i eksploatacji maszyn, elektroniki, informatyki, automatyki i sterowania, modelowania, projektowania i eksploatacji wyrobów i procesów produkcyjnych. Współczesna mechatronika ewoluuje w dwóch kierunkach: systemów mechatronicznych (rozwój inteligentnych zespołów i podzespołów)  i projektowania mechatronicznego (metody formułowania i rozwiązywania problemów tworzenia i obsługi systemów inteligentnych)  co wiąże się z zapotrzebowaniem na pracowników w tej branży.

Absolwent naszej szkoły również również założyć swoją działalność gospodarczą. Po czterech latach kształcenia w tym kierunku dowiemy się :

* Jak zmontować urządzenia i systemy mechatroniczne

* Jak wykonywać rozruch urządzeń i systemów

* Jak wykonywać konserwację urządzeń oraz ich eksploatację

* Jak tworzyć dokumentację techniczną oraz jak programować urządzenia i systemy.

Jeśli interesujesz się mechaniką, elektroniką A także informatyka to kierunek właśnie dla Ciebie. Mechatronik to specjalista zajmujący się wszelkimi urządzeniami, dzięki którym można sterować innymi urządzeniami. Obecnie niemal każda firma jest wyposażona w takie urządzenia dlatego też dobrze wykształcony mechatronik z odpowiednimi kwalifikacjami nie powinien mieć problemu że znalezieniem pracy w wielu zakładach promocyjnych , stacjach badawczych , laboratoriach itp. Jego praca jest bardzo ważna, gdyż od sprawnego działania urządzeń mechatronicznych zależy funkcjonowanie całego przemysłu produkcyjnego firmy.