Tyle wystarczyło Norwegowi Danielowi Andre Tande do triumfu w Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich.

Daniel Andre Tande triumfował 20 stycznia 2018 roku w Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzeci był Richard Freitag. W czwartek, 18 stycznia, odbyły się kwalifikacje, następnego dnia pierwsze dwie serie, a w sobotę ostatnie dwie. Oprócz Kamila Stocha z Polaków w konkursie udział wzięli też Dawid Kubacki (10. miejsce), Stefan Hula (14. miejsce) i Piotr Żyła (20. miejsce).

Polacy mogą mówić o dużym sukcesie. Kamil Stoch jako drugi Biało-Czerwony w historii stanął na podium MŚ w Lotach Narciarskich. Wcześniej jedynie Piotr Fijas zajął trzecie miejsce w tych zawodach.

W niedzielę, 21 stycznia, w niemieckim Oberstdorfie odbył się konkurs drużynowy. Polacy wystartowali w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Biało-Czerwoni zajęli świetne 3. miejsce. Lepsi okazali się tylko Słoweńcy i Niemcy. Nasi reprezentanci po raz pierwszy w historii zdobyli medal w konkursie drużynowym MŚ. Nigdy wcześniej się to nie zdarzyło.

Po tym sukcesie czekamy na kolejne. Szczególnie, że zbliżają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej.