image.webp

Recenzja książki Wiedźmin “Ostatnie Życzenie”.Książka fascynująca bardziej od samej gry!!!

    Książka pod tytułem “Wiedźmin . Ostatnie Życzenie” została napisana przez wybitnego twórcę Andrzeja Sapkowskiego. Opowiada ona o przygodach Geralta z Rivii, który jest Wiedźminem. Książka, którą wam prezentuję, jest pierwszą w całym cyklu Sagi o Wiedźminie. To jedna z dwóch części napisanych tytułem wstępu do całej historii.                                           

     Wielką przygodę z Geraltem rozpoczynamy od kilku luźno powiązanych ze sobą opowiadań, przedstawiających nam postać głównego bohatera, jego profesji i przyjaciół, jakich spotyka.

Kim właściwie jest Geralt? Jest wiedźminem. Tak, to już wiemy, nawet jeśli  nie czytaliście książki czy nawet nie przechodziliście gry. Wiedźmini, jak można przeczytać w książce, trudzą się z zabijaniem potworów dla pieniędzy. Nie jest jednak najważniejszy sam fakt, że Geralt jest wiedźminem , ale to, jaki z niego jest zabójca potworów.       

     Jestem wielkim fanem gry Wiedźmin, więc postanowiłem zacząć czytać całą Sagę. Sprawiło mi to wiele radości. Najbardziej ciekawymi momentami są oczywiście walki z potworami. Dzięki tym wydarzeniom w książce odkryłem, jak mocna potrafi być moja wyobraźnia. W opisach starć można się poczuć, jakbyś tam był i przyglądał się całej scenie.

Styl pisania Andrzeja Sapkowskiego jest niepowtarzalny. Stworzony przez niego świat wciąga już od pierwszej strony. “Świat się zmienia,słońce zachodzi a wódka się kończy”- Sapkowski nie boi się ani wzniosłych słów ani wulgaryzmów. Do tego dochodzi ironiczny humor, który często pojawia się w dialogach. Czerpiąc garściami z mitologii i baśni, autor pokazuje jednocześnie zwykłe ludzkie problemy i moralne dylematy, co jeszcze bardziej wciąga czytelnika. Cała książka ma w sobie wiele magii i świetnych powiązań ze Smokami czy chociażby Bazyliszkiem. Właśnie w takich momentach puszczamy wodze fantazji.                                                                                                                                             

    Od wiedźminskiej sagi rozpoczęła się moja przygoda z fantastyką. To jedna z moich ulubionych książek, do których lubię wracać i mam ogromny sentyment, tak samo jak do gry. Książka bardzo dobrze trafia do ludzi w młodym wieku i polecam ją każdemu nastolatkowi, by mógł spędzić przy niej wspaniałe wolne chwile.