IMG_20190915_102015_compress70.jpg
"Telefony komórkowe= szybki kontakt, świat w pigułce, ale również najdłuższa w naszej galaktyce sieć niewidzialnych smyczy". Kamila Kampa

Każdy z nas posiada telefon komórkowy. Przyznajmy się : spędzamy z nimi sporo czasu. Korzystamy z nich bardzo często. Używamy ich do grania, komunikowania się oraz do poszerzania swojej wiedzy. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Jest z nami wszędzie, ale jak twierdza nasi rodzice, kiedy trzeba nie mogą się do nas dodzwonić. jesteśmy poza zasięgiem!

Ale bez telefonu też można żyć. Dookoła mamy mnóstwo atrakcji. Zamiast grania na telefonie możemy pograć na świeżym powietrzu w piłkę nożną albo w siatkówkę. Wystarczy tylko w szkole umówić się z kolegami. Zamiast komunikowania się przez telefon rozmawiajmy na przerwach z  kolegami lub koleżankami albo umówmy się do kina. Każdemu z nas na pewno zdarzyło się sięgnąć po telefon od razu po przebudzeniu. To nawyk i zamiast sięgać po telefon  to może poranna gimnastyka? Korzystanie z telefonów  może nam przynieść duże niebezpieczeństwo . Dlatego należy uważać na drodze, a nie na telefonie. Musimy tez uważać na osoby z drugiej strony telefonu, ponieważ nikt nie wie z kim piszę jeśli to jest osoba spoza naszego otoczenia.

Każdy z nas powinien ograniczyć korzystania z telefonów, wiem jakie to jest trudne, ponieważ sama staram się mniej z niego korzystać. Pamiętajmy telefon to nie całe nasze życie.