Team Fortress 2.jpg

Team Fortress 2, czyli zasady gry w pigułce

Gra drużynowa dostępna za darmo na platformie Steam.

W grze jest dostępnych dziewięć postaci: Skaut, Żołnierz, Pyro, Denoman, Gruby, Inżynier, Medyk, Snajper i  Szpieg.

Występują też różne tryby gry: Atak/Obrona, Zdobądź Flagę, Punkty Kontrolne, Król Wzgórza, Ładunek i tryb alternatywny, czyli Mann VS Maszyny.

W trybie Atak/Obrona musisz obronić lub przejąć punkt lub punkty. W Zdobądź Flagę trzeba tak, jak mówi nazwa, przejąć flagę. Punkty kontrolne: na mapie jest parę punktów, które trzeba przejąć, ta drużyna, która przejmie wszystkie punkty pierwsza, wygrywa. Król Wzgórza to walka o dominację jednego punktu. Ładunek – w tym trybie możesz dostać się do drużyny Blu, która pcha ładunek albo do drużyny Red, która musi zatrzymać ładunek, żeby nie przegrać. Tryb Mann VS Maszyny – od początku jesteś w drużynie Red i musisz zatrzymać falę robotów, która chce wysadzić twoją bazę.

Wszystkim postaciom można edytować ekwipunek, np. postaci Pyro można zamienić miotacz ognia.

Większość bohaterów ma swoją specjalną umiejętność: Skaut posiada podwójny skok, Gruby ma więcej zdrowia, Medyk może naładować tak zwany Uberchage, Snajper – jako jedyny – potrafi celować i Szpieg, który potrafi dźgnięciem w plecy od razu zabić.

Autorem tej gry jest Valve Corporation, której możemy też podziękować za takie produkcje, jak np. CS:GO, Dota 2, Portal 2, Left for dead 2 i Team Fortress 2.

 

Strona, z której wykorzystałem zdjęcie: store.steampowered.com/app/440/Team_Fortress_2/mutex/ocfipreoqyfb/mutex