targi20styczen201510.JPG

Tegoroczne Targi 2.0 przebiegły naprawdę sprawnie i ciekawie. Różnorodność projektów była ogromna, dzięki czemu uczniowie byli aktywni i chętni do wykonywania proponowanych ćwiczeń. Na koniec uczestnicy mieli okazję do podzielania się swoimi refleksjami dotyczącymi plusów i minusów Targów. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy pierwszoklasistów do aktywnego brania udziału w projektach edukacyjnych, które uczą pracy w grupie, rzetelności oraz dyscypliny.

Dnia 13 stycznia 2015 w Gimnazjum Publicznym im. Arkadego Fiedlera w Dębnie odbyły się „Targi 2.0”. Spotkanie miało na celu podsumowanie projektów edukacyjnych zakończonych w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego.

„Targi 2.0’’ poprowadzili uczniowie klasy IIIb – Katarzyna Kazimierczuk i Michał Kot. Na początek Anna Kotyńska z klasy IIf przedstawiła zgromadzonym uczniom Kodeks 2.0. Następnie w ustalonej kolejności poszczególne grupy przedstawiały rezultaty swojej pracy. Jedna z grup, w której w skład weszli: Łucja Jackowska, Weronika Własak oraz Bartosz Naklicki przedstawili nam krótką, zabawną scenkę dotyczącą liczby pi. W ten sposób dowiedzieliśmy się m.in. kiedy powstała liczba pi i kto ją wymyślił. Kolejny projekt także dotyczył matematyki. Z pomocą Mai Zarzyckiej, Aleksandry Godzik i Natalii Brudzińskiej mieliśmy sposobność poznać tajniki matematyki. Projekt powstawał pod czujnym okiem pani Moniki Kubicy.  Następnie zaprezentowały się dwie uczennice z klasy IIa – Barbara Dembkowska oraz Eliza Staniszewska. Dziewczyny opracowały i przedstawiły ankietę dotyczącą czytelnictwa. Wypełniło ją kilkadziesiąt osób, w tym uczniowie, nauczyciele, Pani Dyrektor, a nawet rodzice uczniów. Okazało się, że w naszej szkole problem z brakiem chęci do czytania nie jest wcale groźny. Wielu z nas chętnie korzysta z zasobów szkolnej biblioteki. Później przyszła kolej na przedstawienie projektu „Biblioteka dzieciom”, w którym uczestniczyły: Joanna Jokiel, Aleksandra Jelińska, Agata Dembkowska oraz Barbara Dembkowska. Opiekunami tego projektu była pani Maria Paliwoda i pani Renata Kunisz. Uczennice klasy IIa przedstawiły prezentację multimedialną oraz opowiedziały o swoich refleksjach, a także reakcjach zachwyconych przedstawieniem przedszkolaków.

Z powodu ograniczenia czasowego (jedna klasa mogła uczestniczyć w Targach 2.0 przez jedną godzinę lekcyjną) pozostałych projektów nie udało się zaprezentować. Zrobiliśmy to jednak na kolejnej lekcji. Tym razem jako pierwsi wystąpili uczniowie z klasy 1a – Karolina Żurawska, Kinga Kwarcińska, Klaudia Batóg oraz Mateusz Tomala, którzy wraz z panią Karoliną Włodarczyk (szkolny psycholog) opracowali projekt dotyczący wartości w życiu młodego człowieka, tolerancji i akceptacji. Następnie uczennice klasy ………-…………(muszę dopytać o imiona i nazwiska dziewczyn J) przypomniały nam czym są imiesłowy. Dziewczyny nie poszły, jednak, na łatwiznę. Wykorzystały metody aktywizujące prosząc trzech śmiałych ochotników o wykonanie kilku zadań. Przy ćwiczeniach należało wykazać się nie tylko wiedzą, ale także sprawnością fizyczną oraz dystansem do siebie.

Tegoroczne Targi 2.0 przebiegły naprawdę sprawnie i ciekawie. Różnorodność projektów była ogromna, dzięki czemu uczniowie byli aktywni i chętni do wykonywania  proponowanych ćwiczeń. Na koniec uczestnicy mieli okazję do podzielania się swoimi refleksjami dotyczącymi plusów i minusów Targów. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy pierwszoklasistów do aktywnego brania udziału w projektach edukacyjnych, które uczą pracy w grupie, rzetelności oraz dyscypliny. Za organizację Targów 2.0 dziękujemy pani Wioletcie Rafałowicz.