1.jpg

W Bytomiu, już po raz czwarty, odbył się Szkolny Festiwal Gier Planszowych, którego organizatorem był Szkolny Klub Gier Planszowych “Planszopernik”,

Festiwal odbywał się w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu od godziny 12 do 18.00. Przez te 6 godzin odwiedziło go ponad 200 uczniów z wielu bytomskich szkół. W ramach Festiwalu, odbyły się turnieje gier planszowych (“Dobble”, “Connect4”, “Arka zwierzaków”, “BrainBox” oraz “Speed Cups”), lekcja żywej historii – przeprowadzona przez Pospolite Ruszenie Szlachty Ziemi Krakowskiej, a także pokaz gry planszowej “Przepustka” i “1863” – wydawnictwa Alter.

Festiwal wsparły prawie wszystkie wydawnictwa wydające gry planszowe: Granna, Bard, Rebel, Portal, G3, Galakta, Fabryka Gier Historycznych, Hasbro, TM Toys, Lucrum Games, Tactic, Hobbity.eu, Piatnik i Fox Games – za co im bardzo serdecznie dziękujemy!!!

W sobotę, drugiego dnia Festiwalu – odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w grze “7 cudów świata” – zorganizowane wspólnie przez Nasz Klub i sklep – Graki. Na starcie stanęło 15 zaprawionych w bojach zawodników:) W tym 8 członków naszego klubu “Planszopernik”. Rozgrywki były bardzo emocjonujące i trzymały w napięciu – zarówno grających jak i obserwujących. W finale zagrało 7 najlepszych “budowniczych imperiów”, z których – najmocniejszym być okazał się Jakub Widera, drugie miejsce zajął Grzegorz Janysek, a trzecie Radosław Olko.