asy_2018_2.jpg

Przygoda Twojego jutra zaczyna się już dzisiaj!

No i stało się, pierwszy semestr się skończył i zaczęły się ferie. Twarze dzieciaków roześmiane, bo i tegoroczny śnieg dopisał!
Powspominajmy nieco. W piątek 12 stycznia w naszej szkole odbyły się apele podsumowujące pracę w pierwszym semestrze. Rankiem były trzy, takie mniej oficjalne, a po południu, a właściwie pod wieczór, ten uroczysty – Szkole Asy.

W tym roku pośród naszych uczniów pojawili się najmłodsi, jedna z liczniejszych grup odnoszących sukcesy, no niestety, jak stara prawda mówi, im wyżej tym trudniej, nie znaczy to, że im było łatwo, o nie!

Może jednak od początku. Apel rozpoczął się krótką częścią artystyczną przygotowaną przez naszych uczniów z klas 4 oraz klas gimnazjalnych. Swoją drogą dzieciaki śpiewały cudnie – oby tak dalej. Następnie zabrały głos pani dyrektor Barbara Kornaś oraz pani Urszula Grzywna.

Kolejnym punktem programu było wręczenie stypendiów dyrektora za sport, otrzymało je 10 osób, a po kwiatku ich nauczyciele opiekunowie. Przerywnikiem w rozdawaniu nagród i wyróżnień były występy młodej pary tanecznej Michała Jaworskiego i Sylwii Gałki.

Kolejne nagrody to wyróżnienia i nagrody w konkursach przedmiotowych, wyróżnionych zostało aż 7 uczniów oraz opiekunowie. Później to już poleciało z górki, a raczej z wysokiej góry. Wystąpiły pierwszaki, z klasy 1a i 1b łącznie nagrodzonych zostało 20 uczniów. Uśmiechy gościły nie tylko u dzieci, ale także u rodziców i nauczycieli. Trwało to dobrą chwilę, zanim ucichły brawa i nasi mali zwycięzcy powrócili na swoje miejsca.

Po krótkiej chwili wystąpiła jedyna klasa 4 i tu wyróżnionych było 11 uczniów. Nagrody wręczały: pani dyrektor, pani Grzywna oraz wychowawczyni pani Kaliściak. Tyleż samo uczniów z dwóch klas siódmych otrzymało listy i wyróżnienia. Trzeba pamiętać, że klasa siódma jest w tej chwili najtrudniejsza z powodu zmian, jakie nastąpiły w tym roku, stąd warto docenić wspólny wysiłek uczniów i nauczycieli, który dał tak doskonałe efekty.

W klasach drugich gimnazjalnych listy gratulacyjne z rąk pani dyrektor otrzymało 14 uczniów. Spośród uczniów klas 3 wyróżnienia i listy gratulacyjne otrzymało 41 osób. To całkiem spora grupa uczniów,. Trzeba wspomnieć, że to ich ostatnie już dni w murach naszej szkoły i z serca gratulować im sukcesów.

Wszystkim biorącym udział w apelu Szkolne Asy, rodzicom, uczniom i nauczycielom oraz gościom dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Dziękujemy także za współpracę w organizacji całej uroczystości pracownikom obsługi i każdemu, kto przyłożył swą rękę, by wszystko wyszło tak dobrze jak było.

Organizatorzy: W. Rafałowicz, A. Kowalski, W. Kościukiewicz