W ostatnim czasie zaciekawiły mnie kryminalne zagadki. Przeglądając Internet natknęłam się na zwiastun szwedzkiego serialu kryminalistycznego pt. “Ruchome Piaski” produkcji Netflix.

Historia zaczyna się w klasie – zakrwawionej klasie. Doszło do strzelaniny. Naszym oczom ukazują się ranni uczniowie, dopiero później kamera dociera do jedynej ocalałej  – Mai Norberg (Hanna Ardehn). Do klasy wkraczają policjanci i zabierają zakrwawioną dziewczynę do szpitala, stamtąd zostaje przewieziona do aresztu. Okazuje się, że osiemnastolatka zostaje posądzona o morderstwo, współudział w morderstwie oraz nakłanianie do tak strasznego czynu.

Główna bohaterkę poznajemy po całej strzelaninie. Wiemy, że dość cicha i spokojna dziewczyna zaczyna spotykać się z Sebastianem (Felix Sandman). Chłopak imponuje jej, podczas wyjazdu Mai z jej rodzicami do Francji ten przypływa do niej jachtem. Zakochani spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Niestety, chłopak zmienia życie dziewczyny, praktycznie o 360 stopni. Ciągłe imprezy, narkotyki.. to nie mogło wróżyć nic dobrego. Chłopak wciąga Maje w “ruchome piaski”. Całe życie nastolatki przed szkolną masakrą jest przedstawione za pomocą rekonstrukcji, podczas gdy ta przebywa w więzieniu i czeka na swój wyrok.

Sam serial, aż do samego końca trzyma w napięciu. Jedyna myśl jaka towarzyszyła mi podczas oglądania to:  “Co będzie dalej?”. Według mnie gra aktorska również przyczyniła się do tego, że nie chciałam odciągać wzroku od ekranu. Serial ma jedynie 6 odcinków co sprawiło, że obejrzałam go bez żadnych przerw.

Jeżeli ciekawi Was, jak przebiegało całe życie Mai przed szkolną strzelaniną, co przyczyniło się do tego, że wzięła w niej udział oraz jaki wyrok dostała dziewczyna, to bardzo serdecznie zachęcam do jego obejrzenia.

Na dole kilka scen z serialu