Szara rzeczywistość , szary świat – to określenia, które są znane, są dzisiaj metaforą naszego współczesnego życia. Coraz więcej osób stwierdza, że w jego świecie zabrakło kolorów. Dlaczego?

 

   Życie człowieka we współczesnym świecie nie jest łatwe. Wypełniają  je obowiązki szkolne, nauka, praca. Ciągle za czymś gonimy, szukamy szczęścia, chcemy się spełniać. Jednak niepokojące jest to, że w  XXI wieku coraz więcej ludzi zaczyna narzekać na istniejący stan rzeczy i jakość życia.

Zaangażowani w codzienne obowiązki, pogrążeni w rutynie  zaczynamy odbierać życie jako nudne , nie czerpiemy z niego żadnej radości . Dodatkowo brak czasu na odpoczynek sprawia, iż stajemy się marudni lub dopada nas chandra. Wtedy zaczynamy się zastanawiać, co jest nie tak i gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy?

Prawda jest taka, że to my sami powodujemy, iż nasze życie staje się beznadziejne. Jest wiele czynników powodujących taki stan. Wystarczy wymienić chociażby :brak motywacji do działania , brak zainteresowań , brak hobby, powierzchowne kontakty towarzyskie. Jednak, jeśli znajdziemy w sobie silną wolę i chęć do działania to przywrócimy naszemu życiu utracone  barwy.  Do tego wcale nie potrzebny jest jakiś wielki wysiłek, czy praca. Wystarczy jedynie umiejętność dostrzegania rzeczy małych, ale pięknych,  z których można czerpać radość. Kolejna sprawa to uśmiech, bez którego w życiu trudniej. Uśmiechajmy się zatem do świata, a ten odpłaci nam tym samym. Poszukajmy sobie hobby-pasja to doskonałe lekarstwo na trudy codzienności. Bądźmy otwarci na nowe znajomości i relacje. One wzbogacają nas wewnętrznie, dają siłę i poczucie ważności. Cieszmy się chwilą i starajmy się nie marnować czasu, bo tak naprawdę nie wiemy , ile go mamy. Zatem do dzieła!!!Zmiany zacznijmy od siebie, a na pewno wpłynie to pozytywnie na jakość naszego życia.