video2153536_960_720.png

Ze względu na wideo weryfikację VAR i jej stan techniczny w sieci wybuchła wielka burza i posypała się lawina komentarzy.

Prawdziwe tsunami krytyki uderzyło w PZPN i wideo weryfikację VAR przed 30. kolejką Lotto Ekstraklasy w sezonie 2018/2019 rundy zasadniczej. Okazało się, że Polski Związek Piłki Nożnej dysponuje tylko czterema wozami transmisyjnymi, a zatem może zapewnić VAR tylko na połowie spotkań. Druga połowa, która tego mieć nie będzie, krytycznie się odniosła do stanu technicznego wideo powtórek.

“PZPN ma swoje priorytetowe mecze”

Takie gorzkie komentarze pojawiły się ze strony zarówno kibiców Lecha Poznań i Jagiellonii Białystok, gdyż podczas ich walki na śmierć i życie o czołową ósemkę, nie dostąpią VAR-u. Ta krytyka dotyczyła głównie tego, iż zarówno Legia i Lechia będą miały VAR na swoich meczach. Kibice odebrali to jako faworyzowanie tych drużyn, będzie tak jednak, dopóki brak VAR-u im nie “pomoże” na meczu z rywalem.

“Równi i równiejsi” 

System VAR pojawi się na stadionach w:

Gdyni – Arka – Miedź Legnica

Krakowie – Cracovia – Lechia Gdańsk

Warszawie – Legia – Pogoń Szczecin

Sosnowcu – Zagłębie – Wisłą Płock

VAR-u zabraknie na meczach w:

Poznaniu – Lech – Jagiellonia Białystok

Wrocławiu – Śląsk – Górnik Zabrze

Lubinie – Zagłębie – Wisła Kraków

Gliwicach – Piast – Korona Kielce

Trudne zadanie sędziów w tej rundzie

Czterech sędziów głównych meczów ostatniej kolejki sezonu zasadniczego przed podziałem na grupę mistrzowską i spadkową będzie miało dodatkowy kłopot w postaci braku VAR-u. Czyli wróci sędziowanie staromodne. Oto obsada 30., ostatniej kolejki sezonu zasadniczego 2018/2019:

Arka Gdynia – Miedź Legnica

Cracovia – Lechia Gdańsk

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok

Piast Gliwice – Korona Kielce

Zagłębie Lubin – Wisła Kraków

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

*Zamieszczone zdjęcie pochodzi ze strony: pixabay.com/pl/illustrations/wideo-re%C5%BCyser-torowisko-bia%C5%82y-2153536/ [dostęp: 28.04.2019]