8.jpg

Dniu 16 kwietnia br. odbył się w świetlicy cykliczny konkurs talentów i umiejętności dzieci pt. „Mam talent” prowadzony przez panią Annę Kubas.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III, prezentując różnorodne umiejętności sportowe i artystyczne.  Utalentowani sportowo chłopcy, którzy chętnie grają w piłkę nożną, brawurowo prezentowali wyuczone triki z piłką i strzelanie goli. Miłośnicy koszykówki popisywali się natomiast celnością rzutów do kosza. Były też prezentowane pomysły na użycie koła hula-hop – kręcenie koła różnymi częściami ciała i efektowne skoki przez koło.

Wychowankowie świetlicy chętnie popisywali się również talentami wokalnymi, śpiewając przy podkładzie muzycznym swoje ulubione i popularne przeboje muzyki disco i reggae.

Jedna z uczestniczek, uczęszczająca na lekcje rysunku, zorganizowała pokaz wykonanych przez siebie prac malarskich z użyciem takich technik plastycznych, jak akwarela oraz pastele suche. Udział w konkursie dostarczył dzieciom nowych pozytywnych doświadczeń, dał szansę zaprezentowania posiadanych umiejętności przed publicznością oraz wzmocnił ich wiarę we własne możliwości.

Wszyscy uczestnicy konkursu talentów otrzymali dyplomy na pamiątkę wspaniałej zabawy oraz smakołyki.

Anna Kubas