Już w 10. kolejce tego sezonu odbyły się “Derby Krakowa”.

Trwa sezon 2019/2020 PKO Ekstraklasy. W 10. kolejce odbyły się pierwsze tegosezonowe, a drugie tegoroczne derby Krakowa. W 198. edycji tego tradycyjnego wydarzenia Wisła Kraków przegrała u siebie 0:1 z krakowską Cracovią.

Klucz do bramki

Łatwym zadaniem nie można było określić strzelenie gola przeciwnikom. Z resztą wynik mówi sam za siebie. Tylko bramkarz Wisły – Buchalik –  skapitulował dzisiaj przy ulicy Reymonta. Co więcej, w całym meczu padło zaledwie kilka strzałów, o celności już nie wspominając. Chociaż czego by nie powiedzieć o goalkeperze gospodarzy to zaliczył dwie spektakularne, aczkolwiek bardzo ryzykowne interwencje poza polem karnym, z czego jedna uchroniła Wisłę przed sytuacją sam na sam jednego z piłkarzy Cracovii.

“Oko za oko, ząb za ząb”

Dzisiejszego wieczoru przy ulicy Reymonta w Krakowie nikt nie oddawał nawet centymetra na murawie; wszyscy walczyli do końca – czasami, aż za bardzo, dlatego sędzia główny, Piotr Lasyk, bardzo często musiał interweniować gwizdkiem. Rozdał kilka żółtych kartek. Na szczęście obyło się bez kartek koloru czerwonego oraz poważniejszych kontuzji. Mecz zawierał ciekawą 90-minutową oprawę zorganizowaną przez kibiców Wisły. 198. bitwa “Świętej Wojny” – Wisła 0:1 Cracovia

Niedziela – weekendu koniec

Oprócz wielkich “Derby Krakowa” odbyły się jeszcze dwa mecze. W Białymstoku “duma Podlasia” Jagiellonia uległa szczecińskiej Pogoni 2:3. Tymczasem w Gdyni wczesnym popołudniem Arka urwała punkt Piastowi Gliwice remisując 0:0.

W pozostałych meczach tej kolejki Legia uległa Lechii 1:2, Lech w Zabrzu wygrał z Górnikiem 1:3 i tym samym przerwał serię 3 meczów bez zwycięstwa, Raków Częstochowa nie dał rady Wiśle Płock, a Korona jako pierwsza pokonała w tym sezonie wrocławskiego Śląska 1:0. Jutro (poniedziałek 30.09.19) odbędzie się mecz pomiędzy ŁKS-em Łódź, a Zagłębiem Lubin.

Źródło zdjęcia: pixabay.com/pl/photos/pi%C5%82ka-stadion-pi%C5%82ka-no%C5%BCna-boisko-488718/