St Julians004.jpg

Wycieczka nauczycielek ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu do miasta St. Julians odbyła się w ramach projektu edukacyjnego “Znaki inności”, a sfinansowano ją ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PO WER.

Niewielkie miasteczko St. Julian’s rozciąga się wzdłuż Zatoki Spinola, w niewielkiej odległości od samej stolicy Valetta. W przeszłości była to osada rybacka, dzisiaj jest ośrodkiem turystycznym tętniącym życiem.

St. Julian’s to miejsce, które sprzyja wakacyjnemu wypoczynkowi – kąpielom i sportom wodnym, nurkowaniu, długim spacerom, podziwianiu widoków i obserwowaniu barwnego tłumu turystów, delektowaniu się specjałami z różnych stron świata. To wszystko znaleźć można na promenadzie ciągnącej się wzdłuż wybrzeża, odwiedzając Marinę Portomaso czy odpoczywając w jednej z kafejek przy Balluta Square. Łatwo też stąd wybrać się na zwiedzanie Malty.

W St. Julian’s znaleźć można miejsca historyczne, np. XVII-wieczny włoski pałac Spinola i pochodzącą z tego samego okresu wieżę obserwacyjną wybudowaną przez Zakon Kawalerów Maltańskich, a także stary kościół pw. Matki Boskiej z Góry Karmel.

Również w tym mieście znajduje się szkoła językowa ETI Malta, w której nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Poznaniu zdobywały umiejętności językowe i metodyczne.