P1260583.JPG

2 kwietnia odbyło się spotkanie z podróżnikiem i miłośnikiem zwierząt, panem Jackiem Pałasiewiczem.

Uczniowie z klas II a, b, c wzięli udział w prelekcji na temat podróży, jakie odbył nasz gość oraz w pokazie egzotycznych zwierząt. Dzieci miały niepowtarzalną okazję dotknąć pajęczyny wykonanej przez żyjącego w tropikach pająka prządka – największego pająka sieciowego na świecie. Wytwarza on najmocniejszą nić, z której na Madagaskarze produkowane są materiały.

Ciekawym – dla dzieci – owadem okazał się patyczak straszyk, który różnił się od pospolitych patyczaków mieszkających w Polsce. Olbrzymi, intensywnie  zielony, przypominający swym wyglądem modliszkę, składa największe jaja wśród owadów na świecie. Duże emocje wzbudził też olbrzymi ślimak mieszkający w Afryce, który po przewiezieniu na Hawaje, w celu wyniszczenia innych szkodników, sam stał się szkodnikiem.

Jak zawsze wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością na węża, który owijał się im wokół szyi. Pan Jacek przyniósł w tym roku na zajęcia również  dwa przepiękne, niebieskie motyle. Umieścił je na plastrze pomarańczy i pokazywał, w jaki sposób piją z nich sok. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i radością obserwowali wszystkie okazy, zadawali pytania oraz opowiadali o swoich zwierzętach.

Renata Komuniecka