2.jpg

Dnia 10 października do świetlicy zaproszeni zostali przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego.

Poprowadzili oni zajęcia w ramach programu „Akademia krokodyla”, którego celem jest przybliżenie społeczeństwu specyfiki służby i pogłębienie wiedzy na temat bezpieczeństwa na drogach publicznych.

Podczas spotkania inspektorzy w atrakcyjnej i przyjaznej formie przybliżyli uczniom zakresu działań Inspektoratu. Omówili zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i pojazdów po drogach oraz podali podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętnie udzielali również odpowiedzi na niekończące się pytania od zaciekawionych tematem dzieci. Opowiedzieli kilka zabawnych historii i ciekawostek związanych z ich pracą. Na koniec zajęć panowie prowadzący przygotowali dla dzieci niespodziankę. Miały one możliwość zwiedzania auta Inspekcji. Poznały, jak wygląda sprzęt oraz wyposażenie takiego auta oraz dowiedziały się, do czego sprzęt jest przeznaczony i w jakich sytuacjach korzysta się z niego.

Bogate i ciekawe wyposażenie oraz możliwość przebywania w aucie sprawiły, że była to największa atrakcja podczas tego spotkania.

Spotkanie zorganizowała pani Ania Kubas.

Anna Kubas