33757633_1915018431893978_3947894678187147264_o.jpg

“Pielęgnuj swo­je marze­nia. Trzy­maj się swoich ideałów. Masze­ruj śmiało według mu­zyki, którą tyl­ko ty słyszysz. Wiel­kie biog­ra­fie pow­stają z ruchu do przo­du, a nie ogląda­nia się do tyłu.”

22 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Mariolą Pryzwan. Pierwszy raz byłam na takim spotkaniu i dziś chciałabym Wam trochę o nim opowiedzieć.

Na samym początku kilka słów o pisarce, która była gościem biblioteki. Mariola Pryzwan swoją pisarską przygodę zaczęła od 1991 roku. Z zawodu jest bibliotekarką, z wykształcenia polonistką i publicystką, a z zamiłowania autorką licznych biografii. Kobieta ta poszukuje informacji na temat interesujących ludzi. Podróżuje po całym świecie i zbiera materiały potrzebne do swoich publikacji. Jako biografio-pisarka, Pani Mariola miała wielu swoich ulubieńców i autorytetów, ale na spotkaniu postanowiła opowiedzieć nam o dwóch sławnych, na pewno dobrze wszystkim znanych kobietach – Annie Jantar i Annie German. Autorka o swoich bohaterkach opowiadała z dużą pasją i szacunkiem. Przedstawiała fakty i wydarzenia z życia piosenkarek tak, jakby dobrze znała obie Panie. Jej pasja widoczna była gołym okiem. Czas upłynął błyskawicznie. Z ciekawością i dużym zainteresowaniem słuchałam tych opowieści i naprawdę takie spotkanie wywarło na mnie ogromne wrażenie. Wszystkim bardzo spodobało się to wydarzenie, które dało powód do rozmyślań . Po zakończeniu prezentacji można było zakupić książki autorki oraz uzyskać autograf.

Moim zdaniem spotkanie takie bardzo rozwija. Budzi zainteresowanie oraz mobilizuje do dalszego poznawania właśnie takich osób. Jestem za młoda, aby móc pamiętać obie Panie, ale właśnie dzięki takim pisarkom jak Pani Mariola można powiedzieć, że dobrze je poznałam. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miała okazję wziąć udział w takim wydarzeniu.