20160126_101054.jpg

Często słyszymy opinie, że klasa sportowa to praktycznie brak wolnego czasu, ale my nie narzekamy.
To prawda, że oprócz normalnych zajęć szkolnych mamy dodatkowe godziny wychowania fizycznego, treningi na hali, na basenie. Zajęcia w naszej szkole prowadzone są przez wykwalifikowanych  i wymagających trenerów. Współpracujemy z klubami sportowymi.

Dzięki ciężkiej pracy możemy pochwalić się udanym półroczem. W październiku zdobyliśmy 3 miejsce w indywidualnych biegach przełajowych, awansowaliśmy do finału na eliminacjach mini piłki nożnej, zajęliśmy 1 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii chłopców oraz drugie miejsce w mini koszykówce chłopców. Możemy się pochwalić pierwszym miejscem na Mistrzostwach Radomia. Zdobyliśmy 1 miejsce w międzypowiatowych mistrzostwach w piłce ręcznej chłopców, a to zapewniło nam awans na mistrzostwa wojewódzkie. Mamy także pierwsze miejsce w halowej lekkiej atletyce chłopców na tegorocznych Mistrzostwach Radomia.
Klasy sportowe to być może dla nas początek jeszcze większych sukcesów: dyplomów, rekordów, zawodów sportowych. Jednak wiemy o tym, że na radość zwyciężania trzeba ciężko pracować. Inni nauczyciele pilnują przecież, byśmy nie zaniedbywali nauki i byli wszechstronni. Ale jak się trenuje swoją ulubioną dyscyplinę sportową, to można „trenować” także przyrodę, historię i matematykę.