22447651_1477217359028718_522879915_n.jpg

,,Bo nauczyciel jest kapitanem,Co na okręcie dokoła świata,Płynie wraz z nami przez szkolne lata”.

13 października 2017 r. odbyło się też ślubowanie i pasowanie na uczniów klasy pierwszej. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy Małkinia Górna  Pani Bożena Kordek, sołtys wsi Klukowo  Pani Marzena Szulęcka,  rodzice pierwszoklasistów oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani  Justyna Przywoźna.

Dla dzieci z klasy pierwszej był to dzień wyjątkowy, pełen wrażeń i wzruszeń.  Przygotowali się do niego znakomicie. W swoim wystąpieniu  dały   pokaz umiejętności wokalnych i sprawnościowych. Nie obyło się bez  pytań przygotowanych przez starszych kolegów, ale ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie świetnie. Następnie na sztandar szkoły ślubowali pilnie się uczyć, być dobrymi Polakami, dbać  o przyrodę oraz swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po uroczystym ślubowaniu Pani dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów. Każdy uczeń swoje zobowiązania złożone w ślubowaniu potwierdził pieczątką odbitą na akcie ślubowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy od wychowawcy  oraz  moc upominków od  zaproszonych gości i rodziców.

Po uroczystości była chwila na pamiątkowe zdjęcia, a następnie wspólne spotkanie przy słodkim torcie i herbatce.