IMG_20160420_125026.jpg

“Trzymaj formę”

W dniu 20 kwietnia 2016r. do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu przybyli niezwykli gości. Z okazji Tygodnia Aktywności Fizycznej i realizacji programu „Trzymaj formę” naszą szkołę odwiedzili zaproszeni reprezentanci naszej radomskiej drużyny siatkarskiej Cerrad Czarni Radom: Lukas Kampa, Patryk Szczurek, Wojciech Żaliński i Artur Szalupka. Dwaj ostatni sportowcy zostali powołani do narodowej reprezentacji Polski na sezon 2016. W spotkaniu na sali gimnastycznej brali udział uczniowie klas piątych i szóstych.

Gości przywitała pani dyrektor Małgorzata Suligowska i rozpoczęło się bardzo emocjonujące spotkanie. Siatkarze przeprowadzili z przedstawicielami uczniów profesjonalną rozgrzewkę, została rozciągnięta siatka i każdy mógł spróbować swoich sił w serwowaniu, atakowaniu i przyjmowaniu piłki. Następnie uczniowie zostali podzieleni na pięć drużyn i każda z nich rozegrała mecz do 5 punktów z siatkarzami. Niestety wzrost gości i ich mimo wszystko delikatne podania piłki  spowodowało, że uczniowie nie mieli szans wygrania. Dwóm drużynom udało się zdobyć pojedyncze punkty.

Spotkanie zakończyło się autografami i wspólnymi zdjęciami oraz zapewnieniem ze strony gości, że to nie ostatnia ich wizyta u nas. Mamy nadzieję, że wśród naszych uczniów została zaszczepiona chęć grania w piłkę siatkową.

tekst: Aneta Podlaska