kimi4341622_1280.jpg

Dzisiaj, w pierwszym dniu nowego, 2020 roku, spłynęły do nas świetne informacje od Roberta Kubicy. O swoim sukcesie poinformował osobiście!

Robert Kubica rankiem 1 stycznia osobiście poinformował, iż w sezonie 2020 będzie kierowcą rezerwowym Alfa Romeo Racing Orlen. Jak widać zespół zyskał nowego sponsora tytularnego. Polska grupa paliwowa będzie dalej towarzyszyć najsłynniejszym kierowcom świata.

Jeszcze w tyle

Kubica na nagraniu, które zamieścił na jednym z portali społecznościowych udostępnił wannie, które szybko obiegło całą Polskę. Na początku wideo dziękuje grupie Orlen i jej prezesowi za dotychczasową współpracę w zespole Williamsa. Podziękował również samemu zespołowi za miniony, trudny, pełen goryczy, sezon. Kubica bowiem zdobył zaledwie jeden punkt, co uplasowało go na 19. miejscu. Niezbyt to cieszy, wiedząc, że 20. był George Rusell – zespołowy kolega Polaka.

Patrząc w horyzont

Robert Kubica przyznał, że miniony sezon był trudny, ale jednocześnie z nadzieją patrzy w przyszłość. I jak powiedział, nie żałuje powrotu do F1. Póki co możemy tylko spekulować, jakie dokładnie będzie miał zadania w zespole. Na ten moment jesteśmy pewni tylko, że będzie gotowy, by zastąpić, w razie potrzeby, w któryś z weekendów jednego z podstawowych kierowców Alfy Romeo. Ma być również kierową testowym oraz pracować w symulatorze. Taki obrót sprawy daje mu realne szanse, by w sezonie 2021 być kierowcą podstawowym jednej ze “stajni” F1. Bardzo możliwe, że już za rok dowiemy się, iż Kubica będzie jednym z 20 kierowców w stawce.

Źródło zdjęcia: pixabay.com/photos/kimi-raikkonen-alfa-romeo-f1-4341622/