notebook2637757_1280.jpg

Trwa kolejny tydzień od wybrania samorządu szkolnego w naszej szkole. Co już zostało zrealizowane?

W środę 25 września 2019 roku, czyli prawie miesiąc temu, uczniowie naszej szkoły wybrali swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Z trzydziestu kilku kandydatów do ścisłej reprezentacji uczniów dostało się nieco ponad 20 osób.

Szybciej, do roboty!

Pierwsze wyzwanie tej kadencji samorządu pojawiło się bardzo szybko. Od ponad tygodnia reprezentanci uczniów szykowali niespodziankę dla nauczycieli. Oprócz krótkiego apelu oraz niemalże tradycyjnej części artystycznej (występu) z okazji Święta Edukacji Narodowej, nauczyciele zostali dziś obdarowani przez Samorząd Szkolny skromnymi upominkami oraz mogli przez cały dzień korzystać z “kawiarenki nauczycielskiej”. Ponadto, zostały zorganizowane prawybory, ale o tym w innym artykule!

Piątkowe wieczory – z klimatem

Już w najbliższy piątek (tj. 18 października 2019) odbędzie się “Noc Samorządu Szkolnego”. To okazja nie tylko do integracji, ale również do rozpisania harmonogramu prac naszej wspólnoty. Oprócz zabawy integracyjnej oraz wspólnego oglądania filmu i ustalenia najciekawszych pomysłów z plakatów, razem konsumujemy kolację. Od lat jest to pizza i soki/herbata czy woda. W sobotę zostanie wykonane  wspólne pamiątkowe zdjęcie i bez śniadania wszyscy opuszczają szkołę. Jest to jedyna taka okazja, by wyjść ze szkoły w sobotę.!Ponadto, około północy, wychodzimy na zwiedzanie i  podziwianie uroków szkoły nocą! Oj, będzie się działo!

W piątek również ustalimy wszystkie ważne funkcje oraz podzielimy się na sekcje tematyczne, takie jak m.in. charytatywna – zawsze bardzo aktywna w naszej szkole.