547c3472a2b207706771f92262x151.jpeg

Ostatnio w naszej szkole miały miejsce dni otwarte. Odbyły się w piątek i sobotę (20-21 marca). Każdy uczeń gimnazjum miał możliwość zwiedzenia IX LO im. Stanisława Staszica w Radomiu.

Naszym zadaniem było przedstawić gimnazjalistom liceum, zaprezentować sale, nauczycieli, ale najważniejszym elementem było przekonanie, że to właśnie do naszej szkoły powinni złożyć dokumenty i się w niej uczyć.

Nasza liceum słynie z klasy mundurowej, większość gimnazjalistów była zainteresowana właśnie nią. Szkoła wyposażona jest w strzelnicę, która zrobiła ogromne wrażenie na zwiedzających, dzięki niej przyszli uczniowie szkoły będą mogli rozwijać swoje umiejętności. Odbył się także pokaz musztry w wykonaniu pierwszoklasistów. W tym roku zostaną utworzone dwie takie klasy.

Swoje pięć minut mieli także uczniowie klasy o profilu edukacji dla zdrowia. Częstowali przybyłych zdrową żywnością, opowiadali o zdrowym żywieniu i zdrowym trybie życia. Można było zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu uczennicy chodzącej do klasy o tym profilu. Nie zabrakło także konkursów i nagród dla zwiedzających.

Nasza szkoła jest szkołą integracyjną, wśród zwiedzających nie zabrakło osób niepełnosprawnych. Szkoła jest wyposażona pod kątem osób chorych. Posiada windę, toalety przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich.

Gimnazjaliści przybyli do naszej szkoły nie byli zbyt pewni wyboru jakiejkolwiek ze szkół w naszym mieście. Mówili, ze to bardzo ważny krok w ich życiu, dlatego, że wybór szkoły i profilu wiąże się z ich dalszą przyszłością. Większość osób była zawiedziona faktem, ze już w wieku 16 lat będą musieli myśleć o swoim zawodzie.

Myślę, że uczniowie naszej szkoły spisali się na medal w udzielaniu informacji o naszej szkole. Wyniki tej pracy zobaczymy już w czasie rekrutacji.