Powiatowe rozgrywki piłki nożnej chłopców
1 kwietnia na stadionie w Krapkowicach odbyły się Powiatowe Rozgrywki Piłki Nożnej chłopców.
1 kwietnia na stadionie w Krapkowicach odbyły się Powiatowe Rozgrywki Piłki Nożnej chłopców.
19 marca 2015 r. do pracowni chemicznej Zespołu Szkół na zajęcia z chemii przyjechali uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Kędzierzynie – Koźlu. Uczniowie klasy II i III Gimnazjum, członkowie Szkolnego Koła Chemicznego mogli samodzielnie wykonać doświadczenia z chemii nieorganicznej i organicznej oraz zrobić zdjęcia bardzo małych obiektów przy pomocy mikroskopu laparoskopowego. Wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że zajęcia pomogą wszystkim w lepszym zdaniu egzaminów gimnazjalnych i rozbudzą zainteresowanie chemią. Życzymy powodzenia na egzaminach!
13.02.2015 rozegraliśmy Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.
5 lutego 2015, po raz drugi już maturzyści z Krapkowic, Zdzieszowic oraz delegacja z Głogówka odtańczyli poloneza na krapkowickim Rynku. Organizatorem wydarzenia była redakcja „Tygodnika Krapkowickiego”. Każda z par zatańczyła poloneza w specjalnie na tę okazję przygotowanej szarfie. W tym roku uczniów biorących w nim udział było więcej – aż 160!
Dzięki realizacji Projektu edukacyjnego „Rok Jana Karskiego”, w czwartek 15 stycznia 2015 r. młodzież Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach zwiedziła wystawę poświęconą temu wyjątkowemu Bohaterowi.
14.01.2015r. w Hali MGOKSiR w Zdzieszowicach odbyły się Powiatowe Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej Chłopców Powiatu Krapkowickiego
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada.
Są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
Do andrzejkowych wróżb należą wylewanie wosku na zimną wodę przez ucho od klucza i wróżenie z kształtu zastygłej masy lub rzucanego przez nią cienia, ustawianie od ściany do progu jeden za drugim butów, ta osoba której but pierwszy dotarł do progu miała jako pierwsza zawrzeć związek małżeński.
Most Westchnień to najbardziej znany most w Wenecji. Został on zaprojektowany przez Antoniego Contino, zaś budowę ukończono w 1614 roku.
Most łączy pomieszczenia I piętra Pałacu Dożów z budynkiem więzienia. Wewnątrz znajdują się dwa oddzielone od siebie korytarze. Celem zbudowania mostu było umożliwienie połączenia pomiędzy więzieniem a obradującym w Pałacu Dożów Trybunałem Kryminalnym. Przez most prowadzono skazańców do cel, gdzie mieli odsiedzieć swój wyrok.
Swoją sławę zawdzięcza pisarzom. Według nich, przechodzący tędy skazańcy mieli tęsknie wzdychać (stąd nazwa mostu) do swych ukochanych pozostających na wolności i do ,,wolnego świata”, który widzieli ostatni raz przed odbyciem kary, niektórzy w ogóle ostatni raz w życiu.
Kanał Limski to wcinająca się w ląd na przeszło 9 km zatoka. Stanowi ona przedłużenie rzeki Pazinčica i znajduje się ona w zachodniej części Istrii. Kanał ten powstał w wyniku działalności erozyjnej rzeki.
Oprócz walorów turystycznych region ten stanowi także ważny ośrodek hodowli małż i ostryg.
Kanał można także obserwować z licznych punktów widokowych jakie znajdują się na okolicznej drodze.