Od niedawna siłownie stały się wypełnione po brzegi.Wszystko dzięki temu, że stał się modny zdrowy styl życia : zaczynając od zdrowych regularnych posiłków, kończąc na rożnego rodzaju aktywności fizycznej.

Jednakże wszystko wzięło się od tego, że Mike Balfour utworzył pierwsza sieć sal fitnessowych w 1992 roku w Stanach Zjednoczonych. Miał on zamiar nakłonić osoby do chodzenia na siłownię. Pomimo pewnego czasowego opóźnienia, moda przywędrowała także do Polski.Wszystkiego rodzaju media społecznościowe zachęcają do ćwiczeń oraz zdrowego odżywiania.Dużo młodych osób zmaga się z otyłością, która wywołuje choroby i inne dolegliwości. Z roku na rok powstaje coraz więcej FastFoodów, a sklepowe półki wypełnione są rożnego rodzaju słodkościami. Jednak jest wiele plusów z mody, która przyszła. Ludzie wychodzą częściej z domów. Zamiast niezdrowych przekąsek sięgają po pełnowartościowe posiłki. Młodzież oraz dzieci, zamiast siedzieć i grać w gry komputerowe, może spożytkować aktywnie czas, niezależnie od pory roku oraz pogody. Nie wszyscy jednak chodzą na siłownię, aby schudnąć, ale aby poprawić samopoczucie czy kondycję swojego ciała.

Każda z osób uczęszczających na siłownię miała inny powód. Ania zaczęła chodzić na siłownię głównie po to, by stracić na wadze. Po paru miesiącach, ćwiczenia dla niej stały się zdrowym nawykiem, a teraz gdy mijają  równo dwa lata, nie wyobraża sobie dnia bez treningu.

Motywację można znaleźć wszędzie. Na różnych portalach społecznościowych możemy dostrzec ogromną ilość zdjęć z metamorfozami ludzi zmieniających swoje ciało.

Myślę, że ćwiczenia kształtują charakter i silną wolę. Uczą, jak realizować wyznaczone cele i jak przekraczać własne granice. Każdy może chodzić na siłownię, jednak pamiętajmy, że nie tylko liczy się wygląd zewnętrzny.