AttackonTitan.png

Pierwsze co nam przychodzi na myśl po usłyszeniu ,,Tytani” to starożytni bogowie czy bohaterowie nie do pokonania.

Gdy cywilizacja upada i na ziemi została mała garstka ludzi tytani są jedynym problemem. W tym anime tytani są ukazani jako bezmyślne potwory przypominające ludzi gigantów. Jedyne co czują to żądza mordu. Ogromne potwory posiadające tylko jeden słaby punkt są wielkim wyzwaniem dla maluczkich ludzi. Postawili oni kilka ogromnych murów żyjąc sobie beztrosko w zamknięciu jak zwierzęta. Do czasu.

W pierwszym odcinku poznajemy głównych bohaterów czyli Erena, Mikase i Armina. Ich beztroskie życie skończyło się po zniszczeniu pierwszego tytana większego niż wszystkie inne. Tytani pożerają matkę Erena, który przysięga uratować cywilizację przed całkowitą zagładą. Będąc starszym cała trójka dołącza do grupy zwiadowców która wyrusza za mury poszukując nowych informacji o tytanach. Cała fabuła jest rozbudowana w sposób prosty i jasny dla odbiorcy, który przy odrobinie chęci będzie mógł rozwiązać zagadki podawane przez twórców. Co chwila zaskakuje czymś nowym dlatego próba przewidywania akcji kolejnych odcinków jest bezcelowa.

Bohaterowi anime może i są różni, a na pierwszy rzut oka tworzą idealne połączenie ale po pewnym czasie stają się nudni. W większości anime tego gatunku możemy zobaczyć głównego bohatera z ukrytą umiejętnością czy cichą,a wojowniczą dziewczyną. Piękna kreska i oprawa muzyczna sprawia,że mimo wszystko z przyjemnością obejrzymy do końca.

Szybka Ocena:

Fabuła: 8/10

Grafika: 9/10

Muzyka: 6/10

Bohaterowie: 5/10