tytułowa.jpg

Świat, w którym wszystkie konflikty rozwiązuje się grą może być prawdziwym piekłem albo rajem. Wystarczy całe swoje życie spędzić przed komputerem grając we wszystkie napotkane gry a będziesz tam prawdziwym królem.

Przypuśćmy, że jesteś typowym graczem który nie ma przyjaciół, nie wychodzi z pokoju i jedyne co robi to je, śpi, oddycha i gra na kompie. Ktoś wysłał ci e-mail z zaproszeniem na grę w szachy. Zgadzasz się. Gra jest naprawdę ciężka ale wygrywasz. Nagle, nie wiadomo z kąt, spadasz na ziemie z wysokości około 300 metrów nad ziemią. Po długim locie ratuje cie jakieś dziecko, które mówi, że on rządzi tym światem i proponuje ci zamieszkanie tam. Co robisz ?

Shiro i Sora przeżyli coś takiego i wybrali życie w tym zwariowanym świecie. Rodzeństwo to podawało swój nick jako ,,Bezimienni” lub zostawiali po prostu puste miejsce. Na ziemi byli nie do pokonania co sprawiło, że stali się popularni w wirtualnym świecie. Spotkało ich najlepsze co mogło ich spotkać.Robią to co kochają najbardziej, a przy okazji mogą sporo wygrać. Pieniądze, sława, władza, a nawet miłość. To wszystko w zasięgu ręki.

Fabuła polega głównie na pokonywaniu przeciwników przez rodzeństwo. Już pierwszego dnia trafiają na następczynie tronu imieniem Stephanie. Dziedziczka nie jest zbyt dobra w hazardzie lecz jest bardzo dumna ze swojego dziadka który prawie przegrał królestwo, przez co łatwo ją sprowokować. Shiro i Sora pokonują Stephanie wygrywają jej miłość oraz dach nad głową. Już w paru odcinkach zostają oni królami ,ludzi”. Świat ten jest podzielony na szesnaście ras. Jednym z nich są ludzie którzy są najgorsi ze wszystkich istniejących ras. Głównym celem nowych królów jest wspięcie się na szczyt i pokonanie władcy tego świata. Akcja rozgrywa się bardzo powoli i przez całą serię pokazana jest walka o koronę, żarty ze Stephanie oraz planowanie odbijania kolejnych race pieces (symbol władzy nad rasą).

Wielki plus za doskonałą grafikę. Jaskrawe kolory i brak zarysowanych konturów dają wielką przyjemność oglądania. Tło jak i postacie są wykonane bardzo dokładnie i starannie. Muzyka przez całe anime jest dość dobra i buduje odpowiedni klimat.

Shiro Sora

Anime to jet naprawdę wciągające i godne polecenia. Fabuła, muzyka i grafika stoją na wyższym poziomie niż żarty, mimo to ogląda się z wielkim zaangażowaniem. Na 100 % będzie drugi sezon na który czekam.

Szybka Ocena:

Fabuła: 7-8/10

Grafika: 9/10

Muzyka: 7/10

Bohaterowie: 6/10