pobrane.jpg

O czym marzy współczesna nastolatka?
Aby zostać sławną piosenkarką, aktorką, a może top modelką.
Bohaterka książki, czternastoletnia Hanna marzy, aby powstała o niej książka, a nawet wystarczyłoby jej, aby opisany został choćby mały epizod z jej życia.

Książka składa się z emaili głównej bohaterki do ulubionej pisarki. Opisuje w nich historie ze swojego życia. Uważa,że jest zwyczajną, choć trochę “większą” od koleżanek z klasy, dziewczyną wiodącą zwyczajne życie. Mieszka z rodzicami (tata ginekolog, mama bibliotekarka) na zwykłym osiedlu. Ma starszą siostrę Zosię, która jest studentką i co rusz się zakochuje.
Dla Hani najważniejsza jest przyjaźń z Jackiem, kolegą z klasy, tej samej klatki bloku, w którym mieszkają i … porodówki.Tak, Hania jest o szesnaście godzin starsza od chłopaka, a ich mamy poznały się w szpitalu, gdy ich rodziły. To był też początek przyjaźni  obu rodzin.
Jacek to postać nietuzinkowa. Inteligentny, błyskotliwy, ma ponadprzeciętne poczucie humoru. Nie znosi zakłamania, dwulicowości i obłudy. Ma też niebywały dar ściągania na siebie kłopotów. Elementem znaczącym i zabawnym jest nazwisko Jacka – Bosek. Stad wiecznie słyszy “niech przyjdzie matka Boska”.
Codzienność nastoletniej Hanny to: przyjaźń z Pauliną , pierwsze odwzajemnione zauroczenie
szkolnym kolegą Hubertem, przygody ciotki Izy. Jest też w życiu bohaterki bardzo ważny osobnik – Krzysiek, który nie jest człowiekiem…
Ewa Nowak porusza w swojej powieści tematy, z którymi borykają się młodzi ludzie. Otyłość, problemy szkolne, przemoc w rodzinie, uprzedzenie nauczyciela do ucznia… Minusem książki jest to, że jest za krótka. Czyta się ją tak przyjemnie, że po niedługim czasie okazuje się, że to ostania kartka.
Gorąco polecam do przeczytania!