lol3.jpg

League of Legends, jest produkcją studai Riot Games, która jest strategiczną gra typu MOBA (Massive Online Battle Arena)
Akcja gry ma miejsce w świecie fantasy, zwanym Valoran. Jest to kraina ogarnięta od wielu lat wojną, uznali jednak, że będą inaczej rozwiązywać konflikty. Przedstawiciele z każdej z nacji stworzą League of Legends (ang. Liga Legend). Następnie będą wysyłani na areny takie jak :Summoner’s Rift, Howling Abyss, a także Twisted Treeline, gdzie walczyć będą z drużynami przeciwników. Dzięki temu spory nie są rozwiązywane w wielkich wojnach, a w małych, pojedynczych bitwach.
W głównym trybie na mapie Summoner’s Rift stają naprzeciw sobie 2 drużyny złożone z 5 graczy, każda. Przed rozpoczęciem każdej rozgrywki gracz wybiera z ponad 130 bohaterów jednego, którym będzie grał. W czasie gry gracz zabija małe stworki, zwane minionami, a także przeciwników, za których dostaje złoto, a także punkty doświadczenia. Wraz z osiąganiem wyższego poziomu doświadczenia, zyskujemy mocniejsze umiejętności, unikalne dla każdej postaci, które wykorzystujemy w walce. Oprócz tego przed meczem możemy wybrać dwie umiejętności spośród dziesięciu, do których dostęp ma każdy z graczy. Złoto, gracz może wykorzystać do zakupu przedmiotów, dzięki którym zyskuje przewagę w walce. Duży wpływ na statystyki naszej postaci mają runy i specjalizacje, które wybieramy przed meczem.
Jedna gra trwa około 45 minut. Wygrywa ta drużyna ,która jako pierwsza niszcząc wieże i inhibiotry przeciwników ,dostanie się do nexusa i go zniszczy.
League of Legends jest grą ciekawą, w której by wygrać, trzeba strategicznie myśleć. Uważam, że jest ona warta uwagi. Mnie osobiście bardzo wciągnęła. Jak w przypadku każdej gry multiplayer,najlepiej gra się ze swoimi znajomymi.

Igor Kraszewski

Mapa