20161007_075930.jpg

O przyjaźni napisano wiele ważnych, mądrych i wzniosłych słów. Zapewne wielu z nas ma swoje przemyślenia na ten temat. Czym byłoby bowiem nasze życie bez serdecznej przyjaciółki lub prawdziwego przyjaciela?

Przyjaciel to ktoś kto nas nie zawiedzie i nie opuści w potrzebie. Można się z nim bawić, śmiać i chodzić do kina. Porozmawiać na każdej przerwie, wygadać wszystkie problemy. Może ich być kilku, albo tylko jeden, ale nieważne ile ich jest muszą być prawdziwi. Przekonujemy się o tym w trudnych chwilach. Kiedy ktoś nam dokucza, a oni stają w naszej obronie, kiedy przychodzą lub dzwonią z lekcjami, kiedy jesteśmy chorzy.

Prawdziwy przyjaciel to … moja przyjaciółka. Z nią mogę porozmawiać o wszystkim i o niczym. Uwielbiam spędzać z nią czas, po prostu dobrze się wtedy czuję. Mamy wspólne zdanie na wiele tematów, a różnice między nami absolutnie nam nie przeszkadzają.

Moja przyjaciółka uważa, podobnie jak ja, że przyjaźń to jest taka więź porozumienia i lojalności pomiędzy jakimiś osobami. Naszym  zdaniem trzeba pielęgnować przyjaźń, utrzymywać ją i rozwijać. Przyjaźń jest ważna, bo daje poczucie bliskości i bezpieczeństwa.

To wielkie szczęście mieć bratnią duszę, ponieważ nie każdy ma przyjaciół.