Pewnie większość z was ma smartfona i bardzo często z niego korzysta. W tym krótkim artykule przedstawię wam kilka przydatnych aplikacji, które być może pomogą wam w nauce.

AlarmDroid
Dla niektórych wstanie z łóżka to nie lada problem. Dzięki tej prostej aplikacji przestaniecie spóźniać się na zajęcia. AlarmDroid może obudzić cię twoją ulubioną piosenką lub głośnym dzwonkiem tradycyjnego budzika. Jeżeli tradycyjny budzik na ciebie nie działa, aplikacja przygotuje dla ciebie działanie matematyczne.

WikiDroid
WikiDroid to mobilna Wikipedia na telefon. Możemy ją wykorzystać do odrabiania zadania domowego, nauki na sprawdzian lub przygotowywania ściąg ☺

Easy Voice Recorder
Jeżeli nie lubisz robić długich notatek, Easy Voice Recorder to aplikacja dla ciebie. Zamieni ona twój telefon w profesjonalny dyktafon. Możesz więc nagrać notatki i odtworzyć je w dowolnej chwili.

Google Translate
Google Translate to uniwersalny tłumacz, który może Ci się przydać na języku niemieckim lub angielskim. Pomoże ci przetłumaczyć na inny język słowa, krótkie zdania, wypracowania lub całe strony internetowe.

yHomework – Math Solver
Jeżeli masz problemy z zadaniem z matematyki, ta aplikacja przychodzi ci na pomoc! Wystarczy wpisać równanie, a aplikacja w mgnieniu oka poda Ci rozwiązanie.

ICE
Po wyczerpującym dniu pełnym nauki przyda się odrobina rozrywki. ICE to gra strategiczna. Twoim celem jest opanować wszystkie kwadraty. Jeżeli opanujesz je wszystkie – wygrywasz, jeżeli zrobi to twój przeciwnik – przegrywasz.