Walentynkowe uściski

Walentynkowe uściski

Zespół Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, Bydgoszcz

Samotność- Randka- Miłość, Refleksje na Walentynki? Czy tylko Free Hugs? Czego dzisiaj szuka młodzież i nie tylko młodzież? Świat bajki i życia- poszukiwanie bliskości z osobą, która nas zrozumie, może wysłucha, a może tylko okaże akceptację. Czasem wystarczy tylko uśmiech. Może coś więcej… Świat wokół nas staje się piękniejszy.

Bydgoskie pomniki z przymrużeniem oka

Bydgoskie pomniki z przymrużeniem oka

Zespół Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, Bydgoszcz

Nasza ekipa zwiedziła wzdłuż i wszerz najdalsze zakątki Bydgoszczy aby przeprowadzić wywiady z najznakomitszymi personami uwiecznionymi w naszym mieście w postaci pomników.
Nie było łatwo, bo jak wiadomo gwiazdy bywają kapryśne i wszystko musi przebiegać zgodnie z ich zachciankami. Do tego niekończąca się autoryzacja tekstów…
Po miesiącu ciężkiej pracy w końcu udało się wyrenderować filmik.
Zapraszamy na efekty naszego angażu. gimTV56

Wileki duch w małej maszynie

Wileki duch w małej maszynie

Zespół Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, Bydgoszcz

16 kwietnia 2015 r. w salach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbyły się Zawody Walk Robotów kategorii MiniSumo.
Do starcia na ringach stawiły się po raz 8 roboty z kilku województw. Reprezentacja bojowych maszyn i ich twórców z naszej szkoły była jedną z najliczniejszych. Stawili się bohaterowie wielu aren starć mechanicznych wojowników, min. BulgulatorDoHydrowodoTargacza, C.H bot v2, Gekom, Liczba Urojona, MS_bot v1, Skrzydlata Świnia, Wasserstoffperoxidlosung oraz nowy dzielny robot Zenit. Wszyscy bardzo ciężko walczyli. Do półfinałów zakwalifikowało się, aż pięciu dzielnych wojowników: Gekom, Skrzydlata Świnia, C.H. bot v2, Zenit, BulgulatorDoHydrowodoTargacza. Co to były za walki! Drogę do finału przetarł robot Skrzydlata Świnia i po bojach z Kokosem zajął drugie miejsce. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali w tym roku drukarki 3D. PS. Czy w przyszłym roku Skrzydlata Świnia wydrukuje sobie jeszcze lepsze skrzydła? Czas odpowie… na razie wiadomo jedno, w przyszłym roku będzie „krwawiej” znaczy elektrolit będzie się lał.

O doktorze Hiszpanie

O doktorze Hiszpanie

Zespół Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, Bydgoszcz

gimTV33

Ekipa GIMTV33, znużona już nieco materiałami dziennikarskimi, postanowiła nakręcić jakąś fabułę. Okazją ku temu był 4 już z kolei ogólnopolski konkurs filmowy pt.
”Lektury w kadrze”. Na jego potrzeby zespół przygotował adaptację fraszki J. Kochanowskiego “O doktorze Hiszpanie”. Wyszło chyba nie najgorzej, bo zdobył w tymże konkursie wyróżnienie, a konkurencja była silna (40 nadesłanych materiałów). Oceńcie zresztą sami. Telewizje gimnazjalne, które uczestniczyły w tegorocznym przeglądzie “Zielono nam” rozpoznają zapewne w filmie GIMTV33 znajome miejsca w “Wodociągach” przy ul. Gdańskiej. A sam doktor Hiszpan? Czy był lekarzem? Co się mu przytrafiło? Odpowiedź w filmie.

Miłość w gimnazjum? Co na to rodzice?

Miłość w gimnazjum? Co na to rodzice?

Zespół Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, Bydgoszcz

Na zakochanie każdy wiek jest odpowiedni. Ale czy na pewno? Co na ten temat sądzą rodzice 13-16 latków? Jakie mają oczekiwania względem sympatii swojego dziecka? Jakie cechy powinien posiadać człowiek spotykający się z moim dzieckiem? A jak wspominają swoje tak młode lata? Moglibyśmy powiedzieć, że w tym wieku zdarzają się tylko zauroczenia czy zakochania bez znaczenia czy jednak wpływają na budowanie trwałych związków w przszłości? A może taka iskra sympatii powraca po latach dając początek stałym relacjom? Pytań dużo- zatem zapraszamy do poszukiwania odpowiedzi.