Praca znana jest człowiekowi od setek tysięcy lat. Jednak niegdyś potrzebna była nam jedynie do zdobycia pożywienia i innych przyziemnych rzeczy. Teraz widzimy w niej nie tylko środek utrzymania siebie oraz rodziny, ale także miejsce, gdzie możemy pogłębiać swoją wiedzę.

 

Niewątpliwym faktem jest, że każdy z nas dąży do znalezienia sobie zajęcia, które nie tylko przyniesie nam duże zarobki, ale będziemy je wykonywać z uśmiechem na twarzy. Niektórzy wymarzoną pracę znajdują np. w sklepie, gdzie mają kontakt z innymi lub zupełnie odwrotnie, gdzieś w biurze, w którym mogą znaleźć ciszę i spokój. Praca powinna pogłębiać nasze umiejętności oraz wiedzę. Musi uczyć nas współpracy, a także komunikacji. Praca nie zawsze jest lekka i przyjemna. Zdarzają się przeszkody, jak nam się często wydaje, nie do przeskoczenia. Gdy jednak włożymy w nią odrobinę trudu, wszystko staje się łatwiejsze. Dobra praca to nie nieskończone pasmo sukcesów, ale również liczne błędy i porażki. Ale nawet one uczą nas wytrwałości, pracowitości i nieszablonowego myślenia. Największą satysfakcją jest, gdy wykonywane przez nas zajęcie sprawia nam radość. Myślę, że ludzie nie byliby szczęśliwi, wykonując pracę, z której nie czerpią przyjemności lub gdyby nie pracowaliby wcale. Zamknięci w czterech ścianach, nie mieliby okazji, aby poznawać nowe aspekty życia.

Sądzę, że praca niesie za sobą wiele korzyści intelektualnych i materialnych. Nie wyobrażam sobie świata, w którym wszyscy byliby bezrobotni. Mam także nadzieję, że w przyszłości znajdę swoją wymarzoną pracę.