AF0EDC7A5CE048F7A2FE9B800551E5C1.jpeg
"Przyrodę ogarnia jesień i jesiennie robi się we mnie i wokół mnie". Johann Wolfgang von Goethe, „Cierpienia młodego Wertera"

Okres letni powoli się kończy, a pogoda daje nam już widoczne znaki, że zaczyna nas witać jesień. Dzień staje się krótszy, warunki na wieczorne spacery nie są już takie jak podczas lata. Co zrobić, aby nie załamać się podczas tych pochmurnych dni, które niestety nadchodzą już wielkimi krokami?

Pomimo brzydkiej, usypiającej pogody znajdujcie czas na swoje zainteresowania i rozwijanie pasji. Osoby lubiące malować obrazy czy robić zdjęcia mogą wykorzystać barwy pomarańczowe i żółte do swoich prac. Ciepłe barwy pojawiające się z nadchodzącą jesienią, świetnie się sprawdzą w naszych arcydziełach malarskich. Każdą porą roku, ale chyba najbardziej jesienią, mamy ochotę na oglądanie filmów i ulubionych seriali. Jesień to idealna pora na nadrobienie zaległości czy znalezienie czegoś nowego, może akurat znajdziemy swojego ulubieńca? Rozłóżmy się wygodnie na łóżku czy fotelu, otulmy cieplutkim kocykiem, w dłoniach kubek z gorąca herbatą, cytryną i sokiem malinowym i do dzieła! Osobiście polecam wam Netfixa – internetowa wypożyczalnia filmów i seriali, na której zapewniam Wam, każdy znajdzie coś dla siebie. Opcja dla miłośników czytania – książki motywacyjne, również umilą Wam ten trudny dla nas wszystkich czas. Dbanie o zdrowie – alternatywa dla wielu ludzi. Z nadchodząca jesienią przychodzi do nas sezon grypowy. Jak dbać o zdrowie, aby okropne choroby nas nie dopadły? Przede wszystkich powinniśmy ubierać się odpowiednio do temperatury, nie zawsze kiedy rankiem wyjrzymy przez okno i ujrzymy słońce pogoda będzie równie zachwycająca. Po drugie – dbajmy o odpowiednią dietę. W sezonie jesiennym zadbajmy o to, aby dostarczać naszemu organizmowi wiele witamin i minerałów, które są zawarte w owocach i warzywach. Bądźmy aktywni fizycznie – zwłaszcza na dworze. Jeśli pogoda pozwala na to śmiało możemy pobiegać,pojeździć na rowerze, rolkach czy wyjść na długi spacer z przyjaciółmi lub rodziną. Im więcej ruchu na świeżym powietrzu, tym mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania jesienią. Aby umilić sobie jeszcze bardziej jesiennie wieczory możemy udekorować nasz pokój klimatycznymi jesiennymi ozdobami, lampkami czy pachnącymi świeczkami. To moje propozycje jak nie zapaść w „jesienną depresję”. Może macie ciekawsze propozycje ? już wcześniej stosowaliście niektóry opcje, które napisałam w dzisiejszym artykule?