maxresdefault.jpg

W dzisiejszym artykule chciałabym przedstawić listę seriali młodzieżowych, które cieszą się ogromną popularnością wśród nastolatków. Dzięki różnorodnym wątkom, każdy z nich ma inny przekaz i uczy czegoś nowego. Na ich podstawie mamy świadomość o konsekwencjach płynących z naszych czynów. Ukazują często popełniane przez nas błędy , złe decyzje, które mogą być formą przestrogi. Niektóre z tych produkcji podobają się również starszej publiczności. Oto kilka z nich:

“Riverdale”– tytuł pochodzi od nazwy miasteczka, w którym rozgrywa się akcja serialu. Grupa przyjaciół stara się rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. W międzyczasie obserwujemy historie nastolatków i ich rodziców, z czego większość opiera się na wątkach miłosnych. Twórcy poruszają problemy, z którymi zmaga się dzisiejsza młodzież, a przede wszystkim potrafią wzbudzić zainteresowanie i zachęcić do dalszego oglądania. Osobiście jest moim ulubionym serialem.

 “Ania, nie Anna”– serial oparty na powieści Lucy Maud Montgomery “Ania z Zielonego Wzgórza”. Przedstawia losy 13-letniej Ani Shirley, sieroty adoptowanej przez rodzeństwo Cuthbertów – Mateusza i Marylę. Nowoczesność scenografii, świetnie zagrane role bohaterów oraz ciekawe wątki zachęcają młodzież do oglądania, dzięki czemu  serial zdobył dużą popularność.

“Skam”– norweski serial opowiadający o trudnościach, skandalach, złamanych sercach i codziennych problemach, z którymi zmaga się młodzież oraz uczniowie jednego z liceum w Oslo. Składa się on z czterech sezonów, a każdy z nich skupia się na historii innego ucznia. Skam zdobył szereg nagród m.in. został ogłoszony najlepszym serialem telewizyjnym w 2015 przez NATT&DAG.

“Stranger Things”– główną fabułą tego serialu jest zaginięcie 12-letniego Willa w małym amerykańskim miasteczku. Matka chłopca prowadząca poszukiwania, odkrywa przy okazji magiczny świat. Oglądamy również historie przyjaciół zaginionego chłopca, którzy spotykają w lesie tajemniczą dziewczynkę. Obserwujemy losy pary nastolatków, którzy w pewnym momencie zaczynają prowadzić własne śledztwo.

“Szkoła dla Elity”–  trójka  ubogich dzieciaków trafia do najbardziej elitarnej szkoły w Hiszpanii. Na początku nie są tam mile widziani przez innych uczniów, co zapoczątkowało wiele konfliktów a nawet bójek. Brak szacunku, tolerancji, zazdrość, prowadzi nawet do wstrząsającego morderstwa. Jeśli podobały Wam się produkcje w stylu 13 powodów czy Plotkary, to Szkoła dla Elity na pewno przypadnie Wam do gustu. Jest on jednym z moich faworytów pośród współczesnych seriali.

Mam nadzieję, że krótkie opisy tych seriali zachęcą przynajmniej kilka osób do ich zobaczenia. Moim zdaniem są naprawdę warte obejrzenia i godne polecenia!

Komentarze ()