IMG_20180321_110848.jpg

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 wybrali się na Dzień Motyla zorganizowany przez Hospicjum Palium. Akcja ma na celu nagłośnienie pilnej potrzeby rozbudowy Hospicjum, gdyż brakuje miejsc dla wszystkich pacjentów.

Dziewczęta i chłopcy z klas V, VI i VII udali się do Urzędu Marszałkowskiego na pierwszą część obchodów Dnia Wrażliwości. Każdy z uczestników otrzymał kartkę, szablon motyla oraz pisaki, dzięki którym mógł namalować motyle.  Wszyscy – pełni ekscytacji – zabrali się do dzieła!

Następnym punktem programu był przemarsz na plac Wolności i rozdawanie motyli otrzymanych od Motylich Wolontariuszy. Na miejscu przywitały nas dziesiątki uśmiechniętych, chętnych do pomocy uczniów z innych szkół oraz Stowarzyszenie „Na tak”, które pomaga osobom chorym na zespół Downa (21 marca jest również Światowym Dniem Zespołu Downa).

Podczas trwania obchodów można było skorzystać z oferty Jarmarku Wielkanocnego,  przejść z kolorowym korowodem dookoła placu z zespołem „Vivat Orkiestra”, oglądać występy artystyczne podopiecznych Stowarzyszenia „Na tak” oraz wziąć udział we wspólnym tańcu uczestników i wolontariuszy.

Na zakończenie Dnia Motyla jednogłośnie podjęliśmy decyzję – za rok wracamy!