Trwa siatkarski Puchar Świata! Polacy, mimo porażki z Brazylią, zawalczą o srebro.

Polacy po przegranej z pewnym zwycięzcą tego turnieju – Brazylią, walczą o srebro, ale po piętach depczą nam zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy, od trzydziestu lat, ten turniej daje możliwość awansu na igrzyska – Polacy już dawno go mają. Rywalizacja 12 drużyn rozgrywana jest bardzo prostym systemem – “każdy z każdym”. Ostatnim przeciwnikiem Polski będzie Iran, który zajmuje 7. miejsce po dziesięciu meczach. Oni mają szansę już tylko przeskoczyć szóstych Włochów.

Polska – Iran ?:?

Zazwyczaj, gdy Polacy wygrywali 3:0, to rozbijali rywali nawet do 9 w setach. W meczu z Brazylią przegrali na własne życzenie. Niektórzy twierdzą, że to Polska przegrała, a nie Brazylia wygrała – oczywiście tutaj sens nie jest dosłowny. Mecz z USA był po prostu ciężki, a rywale okazali się lepsi. Ciężką przeprawę mieli Polacy również z gospodarzami. Japonia, mimo iż przegrała 1 do 3 w setach, to miała potężne wsparcie ze strony trybun, co na początku meczu bardzo rzucało się w oczy.