soccer768482_1280.jpg

Od ostatnich spotkań PKO BP Ekstraklasy minęły blisko dwa miesiące. Mimo pandemii COVID-19, planowany jest powrót meczów…

Decyzją PZPN, w zgodzie z rozporządzeniami Rady Ministrów Totolotek Puchar Polski, PKO BP Ekstraklasa, Fortuna, 1. Liga oraz 2. Liga powrócą do gry na przełomie maja i czerwca. Kluby rozpoczęły powrót do treningów, mimo trwającej pandemii COVID-19. Oprócz dofinansowań i rekompensat finansowych kluby dogadały się również z pracownikami, a zatem pod względem budżetu kluby przetrwały okres przerwy.

Testy, testy, testy

Dziś w środę 6 maja 2020 roku ostatnie kluby decyzją Ekstraklasa S.A. otrzymały zgodę na wznowienie treningów grupowych. Wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabów szkoleniowych poddani zostali badaniom na obecność koronawirusa. Mimo wątpliwości w kilkunastu przypadkach, teraz wszyscy przystąpili już do treningów. Aby wszystko mogło odbywać się zgodnie z planem, kluby musiały do minimum okroić kadrę, która pracuje z zespołem. Podobne ruchy wykonują ligi z Zachodu Europy.

Czas na powroty…

15 maja mecze wznowi Bundesliga, w której występuje wielu Polaków. Kilkanaście dni później ruszą rozgrywki w Polsce.  Bardzo ciekawą inicjatywą wykazał się niemiecki klub Borussia Mönchengladbach. Podjęli oni akcję, dzięki której tekturowe makiety kibiców na podstawie zdjęć fanów zostaną umieszczone na trybunach, by mogły wspierać zawodników w trakcie spotkań. Wszyscy stykamy się z tym samym, a każdy walczy na swój sposób.

Na pierwszy ogień

Mecze w Polsce zainaugurują spotkania Stali Mielec z Lechem Poznań oraz Miedzi Legnica z warszawską Legią w ćwierćfinałowych meczach Totolotek Pucharu Polski. Te starcia odbędą się w dniu 27 maja. Dokładna godzina na razie pozostaje nieznana. Mamy jedynie pewność, iż z oczywistych względów pojedynki trwać będą bez udziału publiczności. Dotychczas do półfinału dotarły Cracovia Kraków, która pokonała GKS Tychy oraz Lechia Gdańsk, która wygrała z Piastem Gliwice. 30 maja ma ruszyć natomiast PKO BP Ekstraklasa, a także w zbliżonym terminie Fortuna 1. Liga i 2. Liga. W pierwszej kolejce Ekstraklasy po powrocie oglądniemy takie hity jak Derby Trójmiasta, czyli mecz Lechia Gdańsk vs. Arka Gdynia. Ten mecz zawsze elektryzuje kibiców i przepełniony jest nienawiścią. Takiemu obrotowi relacji kibicowskich nie ustępuje także polskie El Clasico, czyli Lech Poznań – Legia Warszawa. To spotkanie odbędzie się przy ul. Bułgarskiej i z pewnością wielu Wielkopolan żałuje, iż nie będzie mogło dopingować drużyny.

Kibice Liverpool’u

Fani obecnego lidera Premier League z pewnością boją się kolejnych dni. Po zakończeniu sezonu we Francji czy Belgii na obecnym etapie z pewnością dużo stresu przeżywają zagorzali fani Liverpool’u, który to z niespotykaną przewagą prowadzi w lidze i jest poza zasięgiem rywali, nawet gdyby rozgrywki wznowiono, dlatego kibice tak bacznie obserwują kolejne ruchy federacji angielskiej piłki. Natomiast we Włoszech wszystkie kluby Serie A opowiedziały się za dokończeniem sezonu.

Czy mecze rzeczywiście się odbędą oraz kto w ewentualnych spotkaniach zwycięży dowiemy się już wkrótce. Z pewnością kibice zacierają już ręce na mecze…

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/photos/soccer-game-match-night-floodlight-768482/