yellow2169054_960_720.jpg

W sobotę, 29 marca 2019 roku, w Kielcach tonący “Kolejorz” zagrał z Koroną.

Korona Kielce podzieliła się punktami z poznańskim Lechem po fatalnym meczu zakończonym wynikiem 0:0. Obydwie drużyny dalej stoją na niepewnym gruncie względem najlepszej ósemki sezonu.

Gorący stołek

Adam Nawałka zremisował w Kielcach, co prawdopodobnie odsunie na bok spekulacje o jego zwolnieniu. Szkoleniowiec wydawał się być względnie zadowolony z postępów poczynionych na minizgrupowaniu w Opalenicy podczas niemal dwutygodniowej przerwie reprezentacyjnej.

Operacja “Nawałka” – scenariusze 

W przypadku byłego szkoleniowca reprezentacji Polski możliwych jest kilka scenariuszy:

Pozostanie w Lechu bez względu na wynik tego sezonu.
Odejście po następnym przegranym meczu.
Zakończenie współpracy z poznaniakami po sezonie.
Kontynuacja pracy w Kolejorzu przez dalszy, bliżej nieokreślony czas i głęboka, od dawna zapowiadana, reforma od podstaw.

Trudno w tej chwili określić, która z opcji się sprawdzi. Wiadomo, że szybkie odejście Adama Nawałki byłoby dużą kompromitacją klubu. To jeden z najmocniejszych argumentów przemawiających na korzyść szkoleniowca. Ponadto zwolnienie go wydaje się mało prawdopodobne, gdyż zimą zapowiedział reformę przed nowym sezonem.

Sędzia uraził “kabarety” 

Sędzia główny meczu Korony z Lechem mógł podpaść obydwu stronom starcia. Gdybyśmy użyli rzeczownika “kabaret”, prawdopodobnie obrazilibyśmy wszystkie skecze. Piotr Lasyk “przeszedł” wszelkie, najczarniejsze scenariusze prowadzenia meczu. Kilka razy podjął dobre decyzje, ale co z tego, skoro nagradzany był mocno ironicznymi brawami? Kartkami “nagradzał” tylko lechitów. Jedynie gruziński piłkarz kielczan obejrzał kartkę przy trzech żółtych “Kolejorza”.

Korona “poza skalą frustracji” 

Lech Poznań pozostał bez zwycięstwa wyjazdowego w rundzie wiosennej 2019. Natomiast o wiele większa frustracja panuje w szatni Korony. Kielczanie jeszcze ani razu nie wygrali u siebie w tym roku. Mecz z Kolejorzem również tego nie zmienił.

Kolejne mecze tej kolejki w niedzielę, 31 marca. Z Lotto Ekstraklasą na długo się nie rozstaniemy. Powróci już we wtorek, 2 kwietnia.

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/%C5%BC%C3%B3%C5%82ty-%C5%BC%C3%B3%C5%82ta-kartka-dr%C3%B3%C5%BCnik-s%C4%99dzia-2169054/