Trochę o moim psie (Labrador Retriever) – to rasa, która jest pełna energii. Uwielbiają pływanie i długie spacery. Radosny i przyjazny labrador jest wspaniałym psem towarzyszącym, lecz aby tak było już od okresu szczenięcego potrzebuje starannego szkolenia, inaczej wejdzie nam na głowę.

Trochę historii jak powstała ta rasa .
Przyjmuje się że pochodzący z Kanady labrador retriever wywodzi się od psa świętego Jana.
Na początku XIX wieku psy świętego Jana trafiły drogą handlową do Anglii i tam były krzyżowane  z innymi miejscowymi rasami, miedzy innymi z europejskimi pointerami . Dało to początek dzisiejszym labradorom, mimo, że materiał hodowlany’ został przywieziony z Kanady, to właśnie Anglia stała się krajem ukształtowania labradora retrievera. Nazwę nadał rasie w 1887 roku jej miłośnik lord Malmesburg . 7 lipca 1903 rasa labrador retriever została oficjalnie uznana przez brytyjski Kennel Club.
Labradory sa bardzo utalentowaną rasą .
Silna budowa, zamiłowanie do wody … labrador retriever ma wiele cech fizycznych i psychicznych, które sprawiają, że jest doskonałym psem pracującym .Wytrzymałość połączona z dobrze rozwiniętym zmysłem wzroku oraz niespotykaną zdolnością zapamiętywania sprawiły ze labradory znalazły się także w czołówce ras używanych jako przewodnicy osób niewidomych. Sprawdza się nie tylko jako pies myśliwski, aportujący zwierzynę, ale także jako pies ratownik . Dzięki niezwykle wrażliwemu zmysłowi węchu. Labrador używany jest między innymi przy wyszukiwaniu ofiar na lawiniskach i gruzowiskach .
Labradory mają tendencje do tycia, dlatego jeśli chcemy, żeby nasz pies był bez nadwagi i dysplazji stawowej najlepiej odmierzać odpowiednią ilość karmy i podawać o tej samej godzinie.
Jestem właścicielką tego, bardzo radosnego pieska ma na imię Dolar.
Dolar jest czteromiesięcznym szczeniakiem, choć jest tak młody jest bardzo ciekawski.
A to właśnie on…