af.png

            W miniony poniedziałek (30.05.2016r.)  uczniowie uczęszczający do Gimnazjum Publicznego im. Arkadego Fiedlera w Dębnie prezentowali wykonane przez siebie reklamy. Prace wykonane były w różny sposób – nagrywane w innej scenerii, miejscach, obrabiane w odmiennych programach (MovieMaker, Flipagram, VivaVideo itd.). Wszystkie łączył natomiast temat – promowanie i zachęcanie do czytania.

Zadanie to wykonane było w ramach projektu „Z książką Ci do twarzy”, którego koordynatorką jest pani Wioletta Rafałowicz. Uczniowie mieli na wykonanie reklamy tydzień. Ocenie podlegał również scenariusz, który był podstawą do nagrania filmiku. Linki do wykonanych reklam zamieszczaliśmy na wykonanym wcześniej padlecie. Po upływie wyznaczonego terminu każdy z nas opowiadał kilka słów o swoim dziele, po czym oglądaliśmy je na forum klasy. Pomysłowość i kreatywność moich rówieśników przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zobaczyliśmy m.in. historię Ewy, stworzoną z wykonanych fotografii, zbiór filmików z dzieciństwa, popis aktorski, czy też filmiki, które dzięki ciekawym napisom, muzyce i przykuwającym uwagę zdjęciom przypadły do gustu wielu osobom. Każdy projekt odnosił się do określonej grupy społecznej, wiekowej, np. rodziców, nastolatków.

W moim mniemaniu tego typu zadanie jest naprawdę świetnym pomysłem. Choć bywa czasochłonne, efekt jest warty  poświęcenia tych kilku godzin na stworzenie owej reklamy. Co więcej, dostrzegłam, że dzięki takim zadaniom mamy okazję spróbować swoich sił w pracy z nowymi programami, rozwiązaniami technicznymi, uczymy się pracy w grupie, bezinteresownej pomocy (często niezbędna była pomoc kolegów, koleżanek). Reasumując, stwierdzam, że opisana powyżej akcja powinna powtórzyć się w przyszłości.