83384_noc_cmentarz_smierc.jpg
Przerażające? Zależy dla kogo.

Wszystko co nieodgadnione i mroczne wywołuje w nas strach. Lecz nie ma czegoś równie fascynującego. Śmierć, coś czego nie powinniśmy nienawidzić.

Każdy postrzega to inaczej. Niektórych to przeraża, innych fascynuje, a są i tacy którzy tego pragną. Myślenie i rozmawianie o śmierci jest zazwyczaj tematem tabu. Dlaczego? Ponieważ chcemy o niej zapomnieć, uwierzyć, że jest ona jeszcze daleko. Że te zabiegi mające przedłużyć nam życie odstraszą ją. Ludzie chcą żyć wiecznie.

Ale czy to aby na pewno takie wspaniałe?Owszem, życie jest czymś niesamowitym. Ale nie jeśli trwa zbyt długo. Coś czego mamy w nadmiarze i wiemy, że nam tego nie zabraknie, przestaje mieć dla nas większe znaczenie. Tylko ci, którzy mają go niewiele są w stanie zrozumieć jak bezcenna jest każda jego chwila. Życia nie da się kupić, można jedynie z niego korzystać.

Czemu nie?

Na samym końcu śmierć będzie jedyną rzeczą, która przy nas zostanie. Nie powinno się jej nienawidzić. Jest ona równie piękna co życie. I nadaje wartości wszystkiemu wokół.

Śmierć fascynuje. Przekazuje nam cenne wskazówki, nadaje sens. I sprawi, że prędzej czy później inni będą nas nosić na rękach.