Mały Książę małe.jpg

Kto z nas nie zna Małego Księcia, jego wymagającej róży i planety z trzema wulkanami? Jeśli na rysunku w tej skrzynce widzisz baranka, to znaczy, że możesz zostać jego przyjacielem.

W naszej szkole Mały Książę ma mnóstwo przyjaciół. Należymy do koła teatralnego i koła muzycznego. Obydwie grupy połączyły siły i przygotowały magiczne przedstawienie. Wydarzenie miało miejsce 20 kwietnia o godz. 12.45 w naszej szkole, o czym informował plakat wykonany przez nas własnoręcznie.

Przygotowania do spektaklu rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu, kiedy opiekunka naszego koła teatralnego, pani Kinga, zaproponowała nam inscenizację „Małego Księcia”. Zgodziliśmy się z entuzjazmem. Podzieliliśmy się rolami. No cóż, tu nie obyło się bez zgrzytów, bo któż nie chciałby być różą? W końcu doszliśmy do porozumienia, zaczęliśmy uczyć się naszych ról. Co tydzień odbywały się próby, omawialiśmy scenografię, przygotowywaliśmy swoje stroje, w co aktywnie włączyli się też rodzice. Nasi koledzy i koleżanki z kółka muzycznego pod czujnym okiem, a właściwie uchem, pani Agnieszki przygotowywali w tym czasie muzyczną oprawę do spektaklu.

Kiedy nadszedł dzień prezentacji, wszystkim towarzyszył lekki niepokój, jak w rzeczywistości będzie wyglądał nasz klasowy spektakl. Wkrótce okazało się, że obawy były bezpodstawne, bo wszystko wypadło znakomicie. Pokonaliśmy tremę i staraliśmy się wypaść jak najlepiej. Całość uświetniła dekoracja wykonana również przez koleżanki i kolegów, jak również pojawiające się w tle prezentacje multimedialne związane z „Małym Księciem”.

Nasze przedstawienie obejrzeli uczniowie klas czwartych i młodszych oraz nauczyciele i rodzice. Bardzo im się podobało!