IMG_20190109_110310.jpg

W dniu 09.01.2019 roku klasy szóste ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Poznaniu wybrały się na grę miejską z okazji 100 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

Zostaliśmy przeniesieni w czasie do drugiej wojny światowej oraz podzieleni na grupy. Każdy zespół miał za zadanie znaleźć strategiczne punkty za pomocą mapy oraz kart z podpowiedziami. Musieliśmy m.in. dotrzeć do pomnika Ignacego Jana Paderewskiego znajdującego się przed budynkiem Akademii Muzycznej, której zresztą patronuje ten wybitny pianista i kompozytor oraz znaleźć tablicę upamiętniającą jego przyjazd do Poznania w 1918 roku. Wśród zadań znalazło się też bandażowanie (!), liczenie okien w Zamku Przemysła czy zrobienie sobie zdjęcia przed kamienicą na ul. Ratajczaka.

Czasu nie mieliśmy dużo. W ciągu niespełna dwóch godzin musieliśmy odwiedzić wiele miejsc, zapoznać się z poleceniem, wykonać zadanie i wysłać odpowiedź do dowódcy.

Ostatecznie, o godz. 12.45 dotarliśmy do mety, tj. na Stary Rynek, gdzie doszło do podliczenia punktów i ogłoszenia zwycięzców. I choć wygrała tylko jedna drużyna (złożona z uczniów kl. 6B), słowa uznania należą się wszystkim biorącym udział w grze miejskiej.

Była to bardzo ciekawa i produktywna forma rozrywki. Młodzież poznaje nasze miasto i dobrze się przy tym bawi. Czegóż chcieć więcej?